62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaClinton, Timoşenko'nun durumundan kaygılı

Clinton, Timoşenko’nun durumundan kaygılı

ABD’nin, Ukrayna hükümetinin hapisteki eski Başbakanı Yulia Timoşenko’ya yönelik davranışından kaygı duyduğu bildirildi. Dışişleri Bakanı Clinton, Timoşenko ile birlikte hapiste bulunan eski hükümet mensuplarının serbest bırakılmaları çağrısında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, yayımladığı bildiride, Ukrayna hükümetinin Timoşenko’ya yönelik davranışından derin kaygı duyduğunu belirterek, Ukrayna makamlarına, Timoşenko’nun derhal tıbbi yardım görmesinin garanti altına alınması çağrısında bulundu.

Bir insan hakları yetkilisi tarafından basına dağıtılan 51 yaşındaki Timoşenko’ya ait fotoğrafların, hapishane şartlarının sorgulanmasına neden olduğunu kaydeden Clinton, hapishane yetkililerinin, Timoşenko ile birlikte hapiste bulunan eski hükümet mensuplarına yönelik davranışından da kaygı duyduğunu ifade etti, serbest bırakılmaları çağrısında bulundu.(AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,090BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın