75 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaClinton'dan Libya'ya Sürpriz Ziyaret

Clinton’dan Libya’ya Sürpriz Ziyaret

Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Libya’ya beklenmedik bir ziyaret yaparak geçici hükümete daha cok yardım sözü verdi.

Clinton Trablus’ta yaptığı açıklamada eğitim programları ve yaralı savaşçıların sağlık bakımı için milyonlarca dolar yeni yardım vaadinde bulundu. Clinton, ayrıca Kaddafi döneminden kalma silahların kontrol altına alınması ve kimyasal silah stoklarının tahribi için de daha fazla para tahsis edileceğini söyledi.

Amerikalı yetkililer çatışmalar başladığından beri Amerika’nın Libya’ya 135 milyon dolar yardım yaptığını söylüyor.

Clinton, ziyareti sırasında geçici başbakan Mahmud Cibril ve Ulusal Geçiş Konseyi başkanı Mustafa Abdül Celil ile görüştü.

Clinton, Kaddafi’ye karşı ayaklanmanın başladığı Şubat ayından beri Libya’yı ziyaret eden en üst düzeyde Amerikalı yetkili oluyor.

Clinton, Cibril ile düzenlediği basın toplantısında Özgür Libya topraklarında bulunmaktan ve yeni bir Libya’nın doğuşunu görmekten büyük onur duyduğunu söyledi.

Öteyandan dün Beni Velid kentini ele geçiren geçici hükümet kuvvetleri, Kaddafi’nin son kalesi Sirte’ye karşı büyük bir saldırı başlattı.

Halen kentin küçük bir kesimine sıkıştırılmış bulunan hükümet kuvvetleri direnmeye devam ediyor. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın