68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaCONNECTICUT'TA HALK İLE BULUŞMA

CONNECTICUT’TA HALK İLE BULUŞMA

New York Başkonsolosu M.Levent Bilgen ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Heyeti, Connecticut’taki vatandaşlar ile görüştü.

CONNECTICUT'TA HALK İLE BULUSMA TADF (2)

Önce New Haven bölgesindeki dört dernek ( SNETACA, Mevlana Cami, Diyanet İşleri Camii ve TCC Connecticut) başkanı ve temsilcileri ile Saray Restorant’da toplantı yapan New York Başkonsolosu Bilgen ve TADF Başkanı Ali Çınar, toplumun sorunları ve bu sorunların çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Connecticut eyaletinin Boston Başkonsolosluğu’na bağlanması konusunda bazı bilgiler veren Başkonsolos Bilgen, ‘vatandaşlarımızın rahat şekilde işlemlerini yapabilmesi için her türlü kolaylığı sağlıyoruz’ dedi. Bu konuda detaylı bilgilendirmeyi yakın zamanda yapacağını söyleyen Bilgen, New York Başkonsolosluğu’nun, Amerika içinde en çok yoğunluğu olan temsilcilik olduğunu söyledi. ‘Yerel Yönetimlerdeki resmi temsilciler ile görüşmeler yapın ve Amerikalılar ile daha yakın iletişimde olun’ diyen Bilgen, yetişen Türk neslinin geleceği için daha çok çalışılması gerektiğini vurguladı.

CONNECTICUT'TA HALK İLE BULUSMA TADF

TADF Başkanı Ali Çınar da, Amerika’nın en eski ve en büyük çatı kuruluşlarından biri olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun 24 saatlik acil vatandaş hattı olduğunu ve hukuk seminerleri olmak üzere birçok hizmeti Connecticut’a getirme sözünü verdi. Derneklerin öğretmen ve okul kitapları konusundaki ihtiyaçları hakkında gerekli yerler ile temas edeceklerini söyleyen Çınar, Connecticut eyaletindeki Türk nüfusunun artmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

Daha sonra heyet, West Haven’da bulunan Türk kahvehanesine gelerek vatandaşlar ile sohbet toplantısı yaptı. Eğitim, göçmenlik, ticaretin geliştirilmesi ve ekonomik hayatının vatandaşlarımıza etkisi konularında sorular soran vatandaşlara, konusuna göre hem Başkonsolos hem de TADF Heyeti cevap verdi.

CONNECTICUT'TA HALK İLE BULUSMA TADF (5)

‘Milli konulara daha çok özen göstermenizi bekliyorum’ diyen Başkonsolos Levent Bilgen, ‘1915 Olayları’ konusunda yapılan çalışmalara destek verilmesi gerektiğini ve hiçbir şekilde sebepler göstererek faaliyetlere katılınmamasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

TADF Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayhan Öğmen de göçmenlik konusunda çıkarılan yeni düzenlemeler ile ilgili bilgiler verirken, vatandaşların özel hukuk sorularını da cevapladı.

CONNECTICUT'TA HALK İLE BULUSMA TADF (4)

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı Cevdet Özdemir de, bölgede Giresun nüfusunun fazla olduğunu dile getirerek, derneğin bir şubesinin açılması için çalışmalar yapacaklarını bildirdi.

Ayrica, toplantilar ölncesi, TADF Heyetinden Başkan Ali Çınar, Başkan Yardımcıları Cavit Öncül, Cahit Oktay ve Ayhan Öğmen bölgedeki cami ve esnafları dolaşarak, ziyaretlerde bulundu.

*** Resimler: Cahit Oktay ***

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın