59.4 F
Los Angeles
1 Aralık 2023

CORPORATE GAMES

Çalışanlar ya da şirketler arası çekişme, rekabet, türlü taktikler, stratejik adımlar, psikolojik savaşlar, yöneticiler tarafından çoğunlukla pozitif etkenler olarak görülür.

Nedeni de; ilk bakışta negatif gibi görünen bu özelliklerin, tam tersi gelişim, performans, yaratıcılık, sorumluluk, bağlılık, değişim, başarı gibi onlarca olumlu sonuca götürebilecek etkiye sahip olmalarıdır. (Tabii  olumlu olarak saydığım özelliklere olan yaklaşımların her kurum yöneticisine göre farklılık gösterebileceğini unutmamak gerekir).

Michael Porter’ın Rekabetçi Strateji , Cooley’in Çekişme Teorileri bu konuyu destekleyen daha ayrıntılı ve farklı yaklaşımlara sahip.

En güzel rekabet ortamları ise; özellikle şirketler bazında, spor müsabakaları ile sağlanabiliyor. Bunlardan en büyüğü ise; senelerdir  farklı ülkelerde düzenlenen ve çok yakında yeniden İstanbul’da düzenlecek olan “İstanbul Corporate Games” organizasyonu.

“World Corporate Games”; ilk defa 1985’in sonlarına doğru Dr.Maureen Johnston tarafından geliştirilmiş.

2003 senesinden bu yana ilk olarak “Eurasia Corporate Games”, 2008’den bu yana da “İstanbul Corporate Games” olarak, banka sektöründen, ilaç sektörüne, gıda sektöründen, tarım sektörüne, otomativden turizme, eğitimden bilişime yüzden fazla şirket çalışanlarını, 16 farklı spor branşında organize ettikleri müsabakalar ile yarıştırıyor.

10.yılını kutlayan “İstanbul Corporate Games”’e 2003 yılından beri 993 şirket ve 30.758 kişi katılmış. Spor Odaklı Pazarlama İletişimi ajanslarından biri olan “Sportworks”, 1996 yılından beri “İstanbul Corporate Games” organizasyonunu başarı ile gerçekleştiriyor.

Dünyanın en kapsamlı kurumlararası spor organizasyonunda, şirket çalışanları, basketbol (3’lü), bocce, dağ bisikleti, dragon boat, golf, karting, masa tenisi, plaj voleybolu, tenis, voleybol (4’lü), yüzme, bowling, futbol (7’li), koşu, satranç, yelken yarışları ile birbirleriyle rekabet edecekler.

7-8-9-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek “İstanbul Corporate Games”’in Spor Mekanları; İTÜ Maslak Kampüsü : Voleybol, Futbol, Koşu, Satranç;  Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisi: Basketbol; Kalamış Parkı: Plaj Voleybolu, Dragon Boat, Bocce; İstanbul Yelken Kulübü: Yelken; Kemer Golf & Country Club: Golf; Karma Karting / Kartal ; Karting;  Korukent Cosmic Bowling: Bowling;  Tozkoparan Spor Kompleksi: Masa Tenisi; Caddebostan Plajı: Yüzme;  TED Spor Kulübü : Tenis;   Belgrad Ormanı : Dağ Bisikleti.

Katılımcı şirketler, 1.gelen şirket ve kişilerin ödülleri ve diğer bilgilere www.kurumsaloyunlar.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Şirket çalışanları için inanılmaz keyifli, zorlu ve heyecanlı geçen bu tarz organizasyonlar spor kültürünü yaygınlaştırmaya yardımcı olurken, en başta bahsettiğim şirketler takım ruhu ve kurum kültürü, rekabet motivasyonlarını geliştirme gibi imkanlar da veriyor.

Araştırmaya değer.

İstanbul’dan Sevgilerimle…

Olcay Muslu Gardner
olcaymuslu@alaturkaonline.com
https://alaturkaonline.com/yazarlar/olcay-muslu-gardner/

Olcay Muslu Gardner
Olcay Muslu Gardnerhttps://www.AlaturkaOnline.com
Olcay Muslu Gardner Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. Uluslararası dans grubunda profesyonel dansçı olarak dans etti. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda turneye katıldı. Türkiye, Almanya, Belçika, Hollanda, İsviçre, Çin ve İsrail’de 200’den fazla sahne performansında görev aldı. Ardından merkezi Almanya’da bulunan uluslararası organizasyon firmasının İstanbul şubesinde Sanat Koordinatörü olarak çalıştı. 2006 senesinden bu yana Amerika'nın ilk Türkçe e-gazetesi olan Alaturkaonline gazetesinde Kültür- Sanat yazarlığı yapmakta olan Gardner, halen İstanbul Teknik Üniversitesi Müzikoloji ve Müzik Teorileri Doktora Programı’na devam etmektedir. Türkiye ve yurt dışından sanatçı, akademisyen, kurum ve kuruluşlarla ortak projeler geliştirip koordine etmektedir. Olcay M. Gardner completed her Bachelor and Master degrees at Istanbul Technical University State Conservatory in Istanbul-Turkey. She performed as a professional dancer in the multinational dance company and toured extensively in Turkey, Europe and the Far East, performing more than 200 stage shows. Following this, she worked as an artistic coordinator in the Istanbul office of an international organization company. She has been cultural-art colomnist for Alaturka-online, the first America based Turkish language e-newspaper since 2006, and is continuing her doctoral education in the Istanbul Technical University Musicology and Music Theories Programme. She is currently develops and coordinates joint projects with national-international artists, academicians and organizations.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın