65 F
Los Angeles
10 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaCumhurbaşkanı Gül Amerika'da

Cumhurbaşkanı Gül Amerika’da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birleşmiş Milletler’in 65’nci Genel Kurul çalışmaları için New York’a gitti. Gül’ün Amerika ziyareti 9 gün sürecek.
 

Cumhurbaşkanı Gül’e ziyaretinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu eşlik ediyor.
 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 192 ülkenin devlet ve hükümet başkanları ile üst düzey temsilcilerinin katılacağı BM 65’nci Genel Kurulu’nda Türkiye’yi beraberindeki heyetle birlikte temsil edecek.
 

Cumhurbaşkanı Gül’ün BM Binyıl Kalkınma Hedefleri Zirvesi’nin açılışında bir konuşma yapması planlanıyor. Zirve 20 Eylül’de. Abdullah Gül’ün BM toplantılarının yanı sıra çok sayıda ikili temasta da bulunması bekleniyor. Gül’ün görüşeceği isimler arasında BM Genel Sekreteri Ban ki-Moon da bulunuyor.
 

Cumhurbaşkanı, 23 Eylül’de BM Genel Kurulu genel görüşmelerinin açılışında Genel Kurul’a hitap edecek. Abdullah Gül’ün 25 Eylül’de Amerika’dan ayrılarak Türkiye’ye dönmesi bekleniyor

VOA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,524BeğenenlerBeğen
16,115TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın