64.1 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaAlaturka OnlineCumhurbaşkanımız Amerika’dan rüzgar gibi geçti

Cumhurbaşkanımız Amerika’dan rüzgar gibi geçti

turkish-american-steering-committee-tasc


Cumhurbaşkanımız STK’lar buluşmasında 4 kez Turkish American Steering Committee, TASC ’den bahsederek  bu yapının etrafında toplanmaya davet etti. Cumhurbaşkanımız Amerika’dan rüzgar gibi geçti. Mahmut Özdamar yazdı.

Her yıl Eylül ayının 20’sinde, dünya liderleri Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaleti’nin Manhattan şehrinde, Birleşmiş Milletler dönem açılış oturumunda buluşarak dünya meselelerini konuşurlar.

O küçük adada, modern şehrin o görkemli gökdelenleri arasında kaybolmuş dar sokakları güvenlik nedeniyle kapatılmış, trafiğin inanılmaz bir hâl aldığı, güvenliğin had safhada olduğu o sıkışık ortamda liderler bir araya gelirler.

O sokakların güvenlik nedeniyle kapatılıp , trafikten yaşanmaz bir hâle geldiğini görünce, “Allah Manhattan’da yaşayanlara sabır versin” demek sanırım yanlış olmaz.

Dünya 5’ten büyüktür

Sayın Cumhurbaşkanımız geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Birleşmiş Milletler toplantılarına iştirak ederek başta Suriye, terör, ve Irak meseleleri olmak üzere, Türkiye’nin bölgesel durumu ile ilgili bir çok görüşmeler gerçekleştirdi. Özellikle Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında “Dünya 5’ten büyüktür” sözleri damga vurdu ve Dünya’da da büyük yankı uyandırdı.Yine Amerikan finans çevreleri ve işadamları ile de görüşmeler yaparak yatırımcıların önünü açacak teşvikleri anlattı. Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte gelen heyetten bir çok kişi ile bizle görüşmeler yaparak, başta Türkiye’deki son gelişmeler ve Amerika’daki FETÖ ile ilgili mücadelede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Halk insanı olan Sayın Cumhurbaşkanımız son gününü Amerika’da yaşayan Türkiye’lilere ayırdı. Başkanlığını Sn. Murat BERK’in yaptığı Turkish American Cultural Society (TACS) ’ın “STK’lar Cumhurbaşkanı ile buluşuyor ” temalı organizasyonda gerek otel, gerek salon organizasyonu ve gerekse kısa zamana rağmen güzel bir iş çıkartıldı. Yalnız TACS’ın yönetiminde olup olmadığını bilmediğim genelde ismi akçeli işlerde geçen TurkishNY internet sitesi sahibi Rıdvan SEZER’in ve Turkish American Youth & Education Foundation, (TAYEF)  Başkanı Sn. Ayhan ÖZMEKİK’i salona almama mücadelesine anlam veremedim. Cumhurbaşkanlığı seçimi dahil, yapılan 4 seçimde bir kez bile ortalıkta gözükmeyen Rıdvan Bey’in her seçimde ve tüm organizasyonlarda canla başla mücadele eden Ayhan Bey‘i neden salona almak istenmediğini inşallah TACS bir açıklama yaparak kamuoyuna bildirir.

Sayın Cumhurbaşkanımız gibi, milletin tüm kesimini kapsayan bir insanın halk ile buluşmasını organize ediyorsanız, kapıya bu tür kişiler yerine halka “Hoşgeldiniz “diyecek güleryüzlü insanlar koymanız yerinde olur sanırım. Bilmeyenler olabilir 15 Temmuz ile birlikte bu ülkede protokol bitti, halk tek ve mutlak iktidar oldu.

Sn. Cumhurbaşkanımız STK’lar buluşmasında 4 kez Turkish American Steering Committee ’den bahsederek bu yapıyı işaret etti ve bu yapıya destek vermeye, bu yapının etrafında toplanmaya davet etti. Hatta konuşmasının bir bölümünde “Bu yapı ile birlikte olmanız sizin için daha hayırlıdır ” dedi.

Peki bu Turkish American Steering Committee, TASC (Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi) nedir?

Resmi adı Turkish American National Steering Committee olan, Türkçesi Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) olan yapının Eşbaşkanları Sn. İbrahim UYAR ile Sn. Günay EVİNÇ bey’ler. Ayrıca ,özellikle South Jersey bölgesi adına Müsiad US başkanı Sn. Mustafa TUNCER beyin de yönetimde olduğunu belirtmek isterim. TASC son iki yıl içerisinde onbin ve yedibin kişiyi Washington DC’de toplayarak Ermeni yalanlarına son mitingleri yapmış, bu protestolar Amerikan komuoyunda büyük yankı uyandırmıştır.

TASC daha yeni bir yapı olmasına rağmen büyük işlere imza atmıştır Sn. Cumhurbaşkanımız , Ermeni yalanları kadar FETÖ ile olan mücadelede de TASC’in önemli bir rol oynamasına işarete etmiştir. Şu ana kadar tüm gücü ile Ermeni yalanları ile ilgili çalışmalar yürüten TASC sanırım artık FETÖ ile ilgili mücadeledede ciddi çalışmalar yapacaktır.

Sn. İbrahim UYAR beyi yakınen tanıyan biri olarak bu görevlerin üstesinde başarıyla kalkacağından eminim. Kendisi bir çok STK’da görev almış ve çok başarılı çalışmalara imza atmıştır. Sn. Günay Evinç beyi şahsen çok fazla tanıyan biri olmamama rağmen, Washington’daki arkadaşların kendisinden övgüyle bahsettiklerini biliyorum.

Özetle Cumhurbaşkanımızın direktifleri sonucu eşbaşkanlar tüm toplumu hızla bir araya getirerek, başta FETÖ terör örgütü ile mücadele olmak üzere, Amerika’da daha kaliteli bir Türk-Amerikan toplumu oluşması için çalışmalarda bulunmasını bekliyoruz.

Bu vesile ile Sn. İbrahim UYAR ve Sn.Günay EVİNÇ beylere başarılar diliyorum. Omuzlarında yük çok fazla..

Rabbim kolaylıklar versin…

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,541BeğenenlerBeğen
16,121TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın