60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaCumhuriyetçi Parti kongresinde büyük skandal

Cumhuriyetçi Parti kongresinde büyük skandal

ABD’nin Florida eyaletinin Tampa şehrinde düzenlenen Cumhuriyetçi Parti kongresine ırkçılık skandalı damga vurdu. Skandalı ünlü sunucu David Schuster’ın tweet’i ortaya çıkardı.

Schuster’ın aktardığına göre, bir ya da iki katılımcı CNN için çalışan siyahi bir kadın kameramana fıstık atarak, “Biz hayvanları böyle besleriz” dedi. Olayın ortaya çıkması üzerine katılımcılar kongreden atıldı.

Fıstık atan kişilerin kimliği ya da delege olup olmadıkları açıklanmadı. Kameramanın kimliği de henüz bilinmiyor.

Olayın Cumhuriyetçi aday Mitt Romney’nin eşi Ann Romney kürsüye çıkmadan birkaç dakika önce gerçekleştiği belirtildi.

Saldırganların kongreden atılmasının ardından yapılan açıklamada, “Bu gece iki katılımcımız çok üzücü davranışlar sergiledi. Yaptıkları şeyin açıklaması olamaz, böyle bir durum kabul edilemez. Bu tür davranışlara müsamaha gösteremeyiz” denildi.

CNN ise birden fazla kişinin olaya şahit olduğunu, kongredeki güvenlik görevlilerinin ve polisin söz konusu iki kişiyi hemen salondan çıkardığını bildirdi. Kanaldan bunun dışında bir açıklama gelmedi. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın