67.9 F
Los Angeles
8 Haziran 2023
AnasayfaAlaturka Online“DALGA GEÇME” lütfen !…

“DALGA GEÇME” lütfen !…

“Gazete Vatan” yazarı Mustafa Mutlu’nun 02.06.2010 tarihli yazısı hakkında mütalaa.
1. Vakıa, tıpkı KKTC gibi insanlık, hukuk ve ahlak dışı tecrit, blokaj ve abluka altında tutulan GAZZE’ye; İnsani, İslâmi, Hayri veya hasbi yardım falan değil; 2011 seçimlerine malzeme, yatırım kabili show, iç ve dış kamuoyunu istismar, siyasi rant ve apaçık duygu sömürüsüdür. Aksi takdirde ve devlet umuru gereği, akıl, hukuk ve mantık istikametinde hareket edilir; İştirakçi ülkeler ile TC ordusuna ait birer muhafız gemi (escort) konvoya katılarak eşlik ettirilir; Bu durumda yardım sağlıcakla yerine ulaşır, yol açılır ve “tahkim edilmiş konvoy” hiçbir şekil ve surette taciz-tecavüz ve saldırıya uğramazdı. Niçin böyle yapılmadı !..?…
2. 1950 -60 arası benzer vukuatlarda olduğu gibi; menfur saldırı ve tecavüzün vuku bulduğu (öğrenildiği) an hükümetin yapması gereken “İLK VE TEK İŞ” terör ve tedhiş örgütü İsrail’in Türkiye büyükelçisini “İSTENMEYEN ADAM” ilan edip; DERHAL sınır dışı etmekti. Bu BM Anayasası uyarı ulusal, hukuki ve meşru bir haktır. Neden ve niçin buna cesaret edilemedi de, TC elçisi geri çekildi ??? 
3. Eski adalet bakanını “Seyfi Oktay” ve bazı avukatların gözaltına alınmasıyla sonuçlanan 01 Haziran 2010 tarihli operasyon “ERGENEKON” un her hangi bir dalgası değil; Sadece hali hazır (derdest) Ümraniye soruşturmasının “adli merciler nezdinde ayırma-kayırma, etkileme ve yönlendirme kalkışması ile ilgili” men-i müdahale teşebbüsünden ibarettir.
4. Ülkemizde bir hükümet, hükümet’in içişleri bakanı, polisi-jandarması, askeri ve ordusu var iken; Nasıl oluyor da başta (en güncel olay) Hatay, Tunceli ve bilumum memleket sathı mailinde terör ve tedhiş kol gezebiliyor? Saldırılarda bulunabiliyor? Devletin (hükümet ve güvenlik güçlerinin) mutlak teminatı altında bulunan “can ve mal güvenliğini” tehdit, tahdit, taciz ve tecavüz edebiliyor? Menşei ABD, AB, Ermenistan, Yunanistan ve özellikle İSRAİL olan bu alçak, hain, terörist ve anarşist, kalleş eşkiyânın (en basitinden Almanya, Sırbistan ve İsrail’de olduğu gibi) 24 saat içinde yakalanıp, tutuklanarak yüce (!) Türk (!) adaletine sevk edilmemesi ne anlama gelmektedir?… İhanetin etki alanı ve boyutu nedir?..
Başta hükümet (hükmeden güç) olmak üzere; “özgürlük-güvenlik-demokrasi-adalet-hukuk ve toprak bütünlüğü” dahil ülkemiz ve halkımızı korumakla memur ve mükellef TSK/ORDU ne yapmaktadır, yaşanan bu atalet, gaflet, dalâlet ve hıyanet’in sebebi, hikmeti nedir?..
KİM ve Kimlerdir!..?… LÜTFEN!.. “iyi düşünüle” ve “cevap verile”. MNS

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,530BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın