64 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemDepremden 184 gün önce vali ve belediye başkanına böyle seslenmiş: İki büyük...

Depremden 184 gün önce vali ve belediye başkanına böyle seslenmiş: İki büyük deprem bekleniyor! Hazır değiliz


Başta Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere 10 kentte büyük yıkım yaratan 6 Şubat 2023 depremleri sonrası arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremden aylar önce yapılan bir uyarının videosu sosyal medyada geniş yer buldu.

PANİKLEMEYE BAŞLADIK

3 Ağustos 2022 tarihli videoda İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, şu ifadeleri kullanıyor:

– Her gün daha da korkmaya başladık. Kahramanmaraşlılar olarak daha da paniklemeye başladık. Ne yapacağımızı, nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz. Kıymetli yöneticilerimize sesleniyoruz. Deprem kapımızda değil, deprem tam ayaklarımızın altında. Kahramanmaraş’ta 2011 yılında keşfedilen iki fay hattı üzerinden iki büyük deprem bekleniyor!

KAHRAMANMARAŞLI DEPREME HAZIR DEĞİL

– Uzmanlar bunu her platformda açık açık söylüyor. “İki tane büyük fay hattı var. 500-600 yıldır bu fay hattında deprem olmadı. Çok fazla enerji birikti. 7 şiddetinin üstünde deprem bekliyoruz” diyorlar. Bilim insanlarının bu söylediklerini Sayın Vali’ye, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı’na, AFAD Bölge Müdürlüğümüze, her bir STK’ya sesleniyoruz. Kahramanmaraşlı depreme hazır değil. Depreme hazır değiliz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın