74.2 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemDepreme dayanıksız çıkan bir okul daha boşaltıldı

Depreme dayanıksız çıkan bir okul daha boşaltıldı


Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasındaki protokol kapsamında, Keşan Anafartalar İlkokulu’nda inceleme yapılıp, numune alındı.

İnceleme sonucu okul binasının depreme dayanıklı olmadığı tespit edildi. Rapor, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletildi. Görüşmelerin ardından okul binası için önce tahliye sonra yıkım kararı çıkarıldı. 17 sınıfta eğitim gören 480 öğrenci, Raşit Efendi İlkokulu’na nakledildi; durum ise SMS ile velilere bildirildi. Okul binası, bugün boşaltılırken, kısa sürede yıkılacağı belirtildi.

Öte yandan Keşan’da, 1999 yılı öncesi yapılan okul binalarında deprem analizi gerçekleştirildiği ve rapor sonuçlarının beklendiği kaydedildi.   (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın