60.4 F
Los Angeles
2 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemDepremler oldu… Naci Görür uyardı: Dikkatli olmak gerekiyor

Depremler oldu… Naci Görür uyardı: Dikkatli olmak gerekiyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) merkez üssünü Adana Saimbeyli olarak saptadığı deprem dün saat 15.46’da gerçekleşti. Yerin 6.67 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, kentte kısa süreli paniğe yol açtı.

BİR DEPREM DE MARAŞ’TA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) paylaştığı verilere göre Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem 21.56 saatinde gerçekleşirken derinliği 8.07 km olarak ölçüldü.

GÖRÜR’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den meydana gelen depremler ilişkin açıklama geldi.

“Aksaağaç-Saimbeyli yöresinde 4,8 deprem oldu. Daha önce küçük depremler olan Hacıkodal, Karakuyu gibi lokasyonlara yakın” diyen Görür, “Doğu Anadolu ve Sarız Faylarının Adana Havzasına saçaklanarak indiği bölgede. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Görür, Maraş’ta meydana gelen depreme ilişkin de, “Hacıkodal-Göksun/K. Maraş yöresinde 4.0 deprem oldu. Bu bölge oldukça hareketli ve sık sık küçük depremler üretiyor. Birkaç saat önce de aynı bölgede 4.8 deprem olmuştu. Dikkatli olmak gerekir” ifadelerini kullandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,560BeğenenlerBeğen
16,128TakipçilerTakip Et
3,519TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın