64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemDetroit'te yaşayan farklı milletlerden çocuklar, Türk festivalinde buluştu

Detroit’te yaşayan farklı milletlerden çocuklar, Türk festivalinde buluştu

Michigan Türk Amerikan Derneği (TASM) düzenlediği uluslararası çocuk festivali ile farklı kültürleri bir araya getirdi.

Düzenlediği festivalle farklı kültürlerin özellikle çocuk yaşta birbirlerini tanımasını ve saygı göstermesini, birlikte yaşamayı daha küçük yaşta öğretmeyi amaçlayan TASC, bu amaçla Michigan eyaletinin Detroit şehrinde farklı milletlerden çok sayıda çocuğu aynı sahnede buluşturdu.

Arnavut, Boşnak, Bulgar, Çin, Alman, Hmong, Hint, Japon, Ahıska Türkü, Meksika, Pakistan, Polonya, Kore, Türkiye, Amerikan ve Kızılderili kültürlerinden Amerikalı çocuklar bir araya geldi. Düzenledikleri stantlarla ülkelerini ve kültürlerini tanıttılar, kültürlerine ait dans gösterileri düzenlediler. Etkinlik sırasında ayrıca Japonya’daki Tsunami mağdurları için yardım kampanyası da düzenlendi.

Farklı kültürlere ilgi duyan Amerikalıların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte ayrıca Türk yemekleri ikram edildi, çocuklar için eğlence gösterileri yapıldı.

Michigan Türk Amerikan Derneği sayesinde kendi kültürlerini tanıtma imkanı bulan diğer toplumların üyeleri Michigan Türk Amerikan Derneğine teşekkürlerini ilettiler.

CIHAN

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın