64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka TVDoğan Grubu Artık Tam Yandaş

Doğan Grubu Artık Tam Yandaş

Dogan Grubu Artik Tam Yandas

Doğan Grubu Artık Tam Yandaş. Prof. Dr. Emre Kongar ve Merdan Yanardağ Tele1 Tv’de ekrana gelen 18 Dakika programında Gündemi Değerlendirdi.

Doğan Grubu Artık Tam Yandaş

Tele1 Tv ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ve Yazar Prof. Dr. Emre Kongar‘ın sunduğu 18 Dakika programında Doğan Medya’nın satışı konuşuldu.

Yanardağ ve Kongar, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın başbakanlığı döneminde azarladığı bir yandaş medya patronu olan Erdoğan Demirören‘in, Aydın Doğan’dan Doğan Medya Grubu’nu satın alınmasına dikkat çekti.

Doğan Gazetecileri kovarak kurtulacaklarını sandı

Doğan Medya’nın satılmasının birkaç aşaması olduğuna değinen Merdan Yanardağ, Doğan Grubu’nun AKP’ye destek verdiğini belirtti. Aydın Doğan’ın AKP’ye taviz verdiğini vurgulayan Yanardağ, gazeteci, editör ve televizyoncuları kovarak kurtulacaklarını sandıklarını dile getirdi.

Yanardağ, Aydın Doğan’ın Doğan Medya’yı Erdoğan Demirören’e satmasıyla ilgili şunları söyledi:

Türkiye’de basının ve medyanın sorumluluğu Aydın Doğan’ın omuzları üzerindeydi, Aydın Doğan direnmedi. Türkiyede gazeteci olan gazete ve televizyon sahibi kimse kalmadı. Yönetiminde gazetecilerin bulunduğu sadece Cumhuriyet gazetesi kaldı. Onları da hapse attılar. Bir de Tele1 ve Birgün gazetesi. Tele1’in sahipleri çalışanları ve izleyicileridir.”

Aydın Doğan Gazeteciliğe İhanet Etti

“Aydın Doğan borçlu olduğu gazeteciliğin hakkını veremedi, Erdoğan Demirören’e sattı ve gitti. Erdoğan Demirören kimdir? Bir kere sermayesi çok şüpheli, hakkında bir sürü spekülasyonlar var. Erdoğan’ın isteğiyle Millet ve Vatan gazetesini aldı. Bunu nasıl aldı? Oğlu yaşındaki Tayyip Erdoğan telefon açıyor ve azarlıyor, Erdoğan Demirören ise hüngür hüngür ağlıyor.

Aydın Doğan’a bile gazetecilik yapması için izin vermediler

Durumu çok tehlikeli ve vahim görüyorum. Tele1, Halktv, Evrensel, Cumhuriyet, Birgün gibi medya kuruluşlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Değerli seyirciler o yüzden Tele1 gibi televizyonların susmasına izin vermeyin ve bizi destekleyin. Ortamı görüyorsunuz Aydın Doğan’a bile gazetecilik yapması için izin vermediler. “

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın