65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemDramatik Nobel töreni

Dramatik Nobel töreni

2011 yılı tıp, kimya, fizik ve edebiyat dallarındaki Nobel ödülleri, İsveç’in başkenti Stockholm’de önceki gün düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Nobel Tıp Ödülü’ne layık görülen ancak ödülünü alamadan yaşamını yitiren Kanadalı Ralph Steinman’ın yerine törene eşi Claudia Steinman katıldı. Claudia Steinman, eşine layık görülen ödülü aldığı sırada sahnede duygulu anlar yaşandı. Ralph Steinman, Nobel ödülü aldığı açıklanmadan bir hafta önce kanserden yaşamını yitirmişti.

Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan 80 yaşındaki İsveçli şair Tomas Tranströmer ise törene tekerlekli sandalyeyle katıldı. Nobel ödülüne layık görülenler ödüllerini İsveç kralı 16. Carl Gustaf’ın elinden aldı. Ödül sahiplerine birer diploma ile birlikte Nobel madalyası ve 1 milyon Euro tutarında para ödülü de veriliyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın