63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemDünyayı herkes uzaydan canlı izleyebilecek

Dünyayı herkes uzaydan canlı izleyebilecek

Kanadalı şirket Urthecast’in hayata geçirdiği bir proje sayesinde, artık Dünya’nın uzaydan görünümünü bilgisayarınızdan canlı olarak izleyebileceksiniz.

Şirketin kurucularından Scott Larson, proje kapsamında kullanılacak HD kameraların şu an için yapım aşamasında olduğunu ve bu konudaki çalışmaların yaz ayları başında tamamlanacağını söyledi.

Yapıldıktan sonra Rusya’ya gönderilecek kameraların, Rus Federal Uzay Ajansı tarafından Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştırılacağı belirtildi.

Larson, sistemin önümüzdeki yılın başlarında hizmete hazır konuma gelmesini ümit ettiklerini bildirdi.

Uzay istasyonunun, Dünya’nın yörüngesinde olduğu her an kameraların kayıtta olacağını belirten Larson, yeryüzündeki istasyonlara gönderilecek görüntülerin Urthecast.com üzerinden yayına verileceğini ifade etti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,123BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın