60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemDünya’yı sıyırdı

Dünya’yı sıyırdı

‘2012 BX34’ koduyla anılan otobüs büyüklüğünde bir göktaşı, dün  Dünya’nın 60 bin kilometre yakınından geçti. Bu, bugüne kadar tespit edilen ‘en yakın’ 20 geçişten biri…

OTOBÜS büyüklüğünde bir göktaşı, önceki gün Dünya’yı “sıyırıp geçti.” ABD merkezli Minor Planet Center’dan yapılan açıklamada, “2012 BX34” koduyla anılan bir göktaşının, TSİ 17.00 sularında Dünya’nın 60 bin kilometre yakınından geçtiği belirtildi. Örgütün yöneticilerinden Gareth Williams, “Gerçekten çok yakındı. Bu nedenle de bugüne dek tespit edilen en yakın 20 göktaşı geçişlerinden biri oldu” dedi. “2012 BX34”, 6 ila 19 metre çapındaydı. Williams, göktaşının Dünya’nın yakınından geçmesinin son anda farkedilmesinin şaşırtıcı olmadığını, ancak bu denli yakına gelmesinin dikkate değer bir durum olduğunu vurguladı. Williams, “Bu nesne o kadar küçüktü ki, Dünya’ya çarpacak olsaydı bile, atmosfere girdiği anda tek parça kalması mümkün olmayacaktı. Bu boyutta nesneler, tipik olarak atmosferin yoğun katmanlarına ilerledikçe ısınarak parçalanır. Geriye sadece, yumruk büyüklüğünde ya da en fazla futbol topu büyüklüğünde parçalar kalır” dedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın