69.5 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaAlaturka EkonomiEBRD, deprem bölgesindeki KOBİ’lere yönelik hibe programı başlatıyor

EBRD, deprem bölgesindeki KOBİ’lere yönelik hibe programı başlatıyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), 6 Şubat depremlerinin vurduğu 11 ilde KOBİ’lere yönelik yeni bir destek programı başlattı.

Program kapsamında, işletmelere hasarlı binaların, üretim teçhizatının ve altyapının yeniden inşası için 60 bin Euro’ya kadar hibe desteği verilecek. Destek yeniden inşa ve onarım masraflarının yüzde 85’ini karşılamaya yönelik olacak.

EBRD’den yapılan açıklamada, deprem felaketinin ardından birçok küçük işletmenin faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldığına ve bu işletmelerin yeniden açılması için desteğe ihtiyaç duyduğuna dikkat çekildi.

JAPONLAR DA DESTEK VERİYOR

Programa Japonya Maliye Bakanlığı da destek verecek. Program, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ ve Adana’daki işletmelere yönelik olacak.

EBRD, iki yıl içinde bölgeye yönelik 1,5 milyar Euro’luk yatırım planı kapsamında, afetin ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla 600 milyon Euro’luk Afet Müdahale Çerçevesi de oluşturmuştu. (REUTERS)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın