63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaOrange County'de Yaşayan Türk Vatandaşı Kadın Hakkında Terör Suçlaması

Orange County’de Yaşayan Türk Vatandaşı Kadın Hakkında Terör Suçlaması

ABD’nin California eyaletinde yaşayan eczacı Oytun Ayşe Mihalik’e Pakistan’daki teröristlere para yolladığı iddiasıyla 53 yıl hapis verilmesi gündemde.

Mihalik, FBI ve İçişleri Bakanlığı ajanları tarafından yürütülen bir soruşturmada, yalan ifade vermek ve terörist faaliyetlere yardım maksadıyla Pakistan’a sahte isimle gizlice para transferi yapmakla suçlandı.

Federal savcılar, 2 bin elli dolar olan paranın Amerikan kuvvetlerine düzenlenecek saldırılarda kullanılmış olabileceğini ileri sürdü.

36 yasındaki Ayşe Mihalik, tek yön bilet aldigi İstanbula gitmek üzereyken havaalanında uçağa binmeden önce yakalandı.

Mahkeme de bunun üzerine Ağustos sonunda Türkiye’ye gelmeye çalışırken gözaltına alınan Mihalik’i hapiste tutma kararı aldı. İstanbullu Mihalik, 1996’da gittiği ABD’de eczacılıkta pazarlama üzerine yüksek lisans yaptı. Daha sonra evlenerek ABD’ye yerleşti. Ancak FBI soruşturmasına göre Mihalik’in evliliği de oturma izni elde etmek için yapıldığı şüphesi taşıyor. Mihalik’in yalan ifadeden yargılanmasına Şubat’ta başlanması planlanıyor..

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın