62 F
Los Angeles
8 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaEski Başkan Obama Yurtdışında Temaslarda

Eski Başkan Obama Yurtdışında Temaslarda

Eski Başkan Obama Yurtdışında Temaslarda. Obama Çin, Hindistan ve Fransa’yı kapsayan turuna Şangay’dan başladı.

Eski Başkan Obama Yurtdışında Temaslarda

Eski ABD Başkanı Barack Obama Çin, Hindistan ve Fransa’yı kapsayan turuna Şangay’dan başladı. Bir ticaret zirvesinde konuşma yapan Obama, yarın başkent Pekin’e geçecek.

Pekin’de eğitim zirvesine katılacak olan Barack Obama’nın Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’le görüşeceği açıklandı.

Ofisinden yapılan açıklamada, Obama’nın Cumhurbaşkanı Xi’yle büyüyen küresel ekonomiden iklim değişikliğiyle mücadeleye birçok konuda yakın bir işbirliği kurduğu ve görüşmeyi dört gözle beklediği belirtildi.

Obama Perşembe günü de Hindistan’a geçecek. Yeni Delhi’de HT Medya Liderliği Zirvesi’nde konuşma yapacak olan eski ABD Başkanı, Başbakan Narendra Modi’yle de bir araya gelecek. Cuma günü de Obama Vakfı’nın organize ettiği bir etkinlikte Hindistan’ın dört bir yanından 280 genç lidere seslenecek.

Obama Cuma ve Cumartesi günü de Fransa’da olacak. Las Napoleons zirvesine katılacak olan Obama özel görüşmeler yapacak.

Görevi devretmesinden bu yana ilk defa dünya liderleriyle görüşecek olan Barack Obama’nın ziyareti, Başkan Donald Trump’ın 12 günlük Asya ziyaretinden sadece iki hafta sonra gerçekleşiyor. Diğer yandan Ivanka Trump da bir ticaret zirvesi için halihazırda Hindistan’da.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,530BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın