64 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemEskişehir Porsuk Çayı’nda fener alayı coşkusu

Eskişehir Porsuk Çayı’nda fener alayı coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

VATANDAŞLAR COŞKUYLA İZLEDİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Porsuk’ta, botlarla fener alayını binlerce Eskişehirli büyük coşkuyla izledi. Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda yerini alan binlerce Cumhuriyet sevdalısına Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı.

Fener alayı Köprübaşı mevkisinden başlarken, çay kıyısında bekleyenler ellerinde bayraklarla fener alayının geçişini izleyip, bu anları cep telefonlarına kaydetti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, fener alayı botundan halkın bayramını kutlarken, gondol ve teknelerden yakılan meşaleler renkli görüntüler oluşturdu.

Fener Alayı kortejinde bulunan tekne üzerinden Eskişehirlilere seslenen CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Porsuk kenarını ve köprüleri dolduran vatandaşlara etkinliklere gösterdikleri büyük ilgiden dolayı teşekkür ederek bayramlarını kutladı.

Köprüleri ve Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce vatandaş, marşlar söyleyip fener alayını izledi. Fener alayı boyunca botlarda bayrak ve meşale taşıyan gençler, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diye bağırdı. Porsuk Çayı’ndaki Flyboard gösterisini vatandaşlar ilgiyle izledi. Fener alayını izleyen vatandaşlar sık sık ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganı attı.

“104 YIL ÖNCE KURTULUŞ İÇİN SAMSUN’A ÇIKAN ATAMIZ’A SELAM OLSUN”

Binlerce hemşehrisiyle birlikte hep bir ağızdan “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!” diye haykırdıklarını ifade eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bozkırın ortasında güneş gibi parlayan Eskişehir’den 104 yıl önce kurtuluş için Samsun’a çıkan Atamız’a selam olsun. Ve bu akşamımızı ayrıca güzelleştiren gençler; enerjinize hayran kaldım. Hepinizi gözlerinizden öpüyor, bayramınızı bir kez daha kutluyorum” dedi.


Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın