66.4 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerFatih Belediye Başkanı Mustafa Demir James Bond Setinde incelemeler yaptı

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir James Bond Setinde incelemeler yaptı

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir James Bond Setinde incelemeler yaptı

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 007 James Bond Skyfall filminin çekimlerinin Kapalıçarşı’nın tarihine zarar verdiği yönündeki iddialar üzerine tarihi yapının çatısında incelemelerde bulundu. Başkan Demir, “Gelip yerinde inceledim, uzmanlarda denetliyor, yapılan film çalışmalarının tarihi eserlere bir zararını tespit edemedik” dedi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir “Yapılan çalışmaların tarihi eserlere zararını tespit edemedik”

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 007 James Bond Skyfall filminin çekimlerinin yapıldığı Kapalıçarşı’nın çatısında incelemelerde bulundu. James Bond filminin çekimlerinin Kapalıçarşı’nın tarihine zarar verdiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını ifade eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu proje bize geldiğinde Kültür Bakanlığımız zaten destek verdi. Biz ve Büyükşehir de destek veriyor. Projeyi Anıtlar Kurulu da kabul etti. James Bond filmi çekilmeden önce sahneler için uzun bir alt yapı çalışması yapıldı. Kapalıçarşı’da gördüğümüz motosiklet sahnelerinin çekildiği yerler daha önce ekip tarafından temizlendi, düzenlendi” diye konuştu.

Kapalıçarşı’nın çatısında bulunan çekimlerde kullanılan plastik kiremitleri gösteren Başkan Demir, “Normal kiremitler kaldırılmış, onların yerine kırılmayan, dökülmeyen, yanmayan, yere monte edilmiş özel plastik kiremitler yapıldı. Yapılan çalışmaların asla tarihi esere bir zararı yok. Başından beri zaten takip ediyoruz. Motosiklet sahneleri tartışılabilir ama yaptıkları işin Kapalıçarşı’ya bir zararı yok. Başından beri İstanbul’un tanıtımına katkıda bulunacak diye bunun arkasındayız ve destekliyoruz. İstanbul’un bir marka değeri var ve bu prodüksiyonun İstanbul’un marka değerini daha da arttıracağını düşünüyoruz” dedi.

[nggallery id=250]

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın