64.9 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaFBI, Nişantaşı’nda arasa bulacaktı

FBI, Nişantaşı’nda arasa bulacaktı

ABD’de sigorta şirketlerine 3.7 milyon dolar fazla fatura çıkardığı şüphesiyle FBI tarafından aranan doktor Mert Kıvanç, Nişantaşı’nda çıktı. FBI ajanlarının 1 milyon dolarını ve evini ailesine bırakıp kaçtığını belirlediği Dr. Kıvanç’ın, Nişantaşı’nda bir hastanede göreve başladığı ve hasta kabul ettiği anlaşıldı.

AMERİKAN Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından aranan bir doktor, Türkiye’de çıktı. FBI, Virginia Eyaleti’nin Falls Church şehrinde iç hastalıkları ve romatoloji uzmanı olarak çalışan Dr. Mert Kıvanç’ın,romatizma tedavisinde kullanılan ve oldukça pahalı olanbir ilaç için fazla fatura çıkartarak hastaneyi dolandırdığı şüphesiyle, mahkemeye gitti. İddianameyi kabul eden jüri, Dr. Kıvanç’ın hesaplarına ve evine el konmasına karar verdi.

Para ve ev anne-babada

FBI’dan yapılan açıklamaya göre, Dr. Kıvanç, hakkında soruşturma açıldığını öğrendikten sonra evini ve bankadaki 1 milyon dolar parasını anne ve babasına devredip Türkiye’ye kaçtı. Dr. Kıvanç’ın, evin yenilenmesi için yaklaşık 430 bin dolar daha harcadığını da tespit eden FBI, Türk doktorun bu yolla da kara para akladığını iddia etti.Mahkeme jürisi de, Dr. Kıvanç’ın anne ve babasının, “Biz para ve evin masum sahipleriyiz” savunmasını, FBI tarafından sunulan delillerin sağlamlığına bakarak kabul etmedi.

El konulma tedbir amaçlı

FBI’ın açıklamasında, Dr. Kıvanç’ın, suçu kanıtlanana dek suçsuz kabul edileceği, varlıklarına el konunmasının ise tedbir amaçlı olduğu ifade edildi. Nişantaşı’nda bir hastanenin ‘tıbbi kadro’ listesinde görülen ve burada hasta kabul etmeye başladığı anlaşılan Mert Kıvanç, 1995’teABD’deki Missouri Üniversitesi’nden mezun oldu. Uzmanlığını Washington’daGeorgetown Üniversitesi’nde tamamlayan Dr. Kıvanç,İç Hastalıkları ve Romatoloji branşlarında American Board of Internal Medicine tarafından verilen Board Certified üst lisans unvanına sahip.

Dr. Kıvanç: Tuzak kurdular

FBI’ın suçladığı Dr. Mert Kıvanç’la, Hürriyet konuştu. Suçlu değil mağdur olduğunu öne süren Dr. Kıvanç, şu iddialarda bulundu:

“Türkiye’ye 2007’de bedelli askerlik için geldim. Kaçmadım. Dolandırıcılık iddiasını kesinlikle reddediyorum. 5 yıl çalıştığım Medical Surgical Group’tan, 2006 başında ayrılmaya karar verince, arkamdan birtakım oyunlar oynadılar. Benim yazdığım ilaçları hastaya uygulayıp sigorta şirketinden 2 katını talep etmişler. FBI, olayın farkına varıp şirketi izlemeye başlamış. Bu durumdan haberleri olunca tüm suçu benim üstüme attılar. ABD ve Türkiye’deki avukatlarım bu iddiaları çürütmek için çalışıyor. Cezai bir durum yok ortada. Bana tuzak kurdular, komplo yaptılar.” – Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,117BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın