57.6 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaFEMA'nın Sandy performansı parmak ısırttı

FEMA’nın Sandy performansı parmak ısırttı

FEMA'nın Sandy performansı parmak ısırttı

Katrina Kasırgası’nda felaketzedelere yardım dağıtmadaki başarısızlığı sebebiyle ciddi eleştiriler alan Federal Acil Durum Yönetim Kurumu’nun (FEMA) Sandy sonrası performansı Amerikan kamuoyunun büyük takdirini kazandı.

William Craig Fugate başkanlığındaki kurumun kasırgadan etkilenen bölgelerde yaptığı çalışmalar birçok kesim tarafından övgü alıyor. Cumhuriyetçilerin adayı Mitt Romney’in FEMA’nın çalışmaları hakkındaki takdirkar açıklamaları, daha önceki konuşmalarında Obama’nın Sandy performansını desteklemesinin arkasında FEMA’nın başarısı olduğu yorumlarına sebep oluyor.

Romney, FEMA’nın çalışmaları hakkındaki açıklamasında, kurumun ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımı sağlayacağından emin olduğunu belirtmiş ve “Şuna inanıyorum ki FEMA doğal afetlere müdahalede kilit rol oynuyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Romney’in destekçilerinden New Jersey Valisi Chris Christie de FEMA’nın başarısını övdü. Christie, katıldığı bir televizyon programında “Başkan Obama  Sandy krizini FEMA ile birlikte çok başarılı yönetti.” şeklinde konuştu.

Yenilenen Amerika İnisiyatifi yöneticilerinden Edward Alan ise FEMA’nın performansını, “Bir çok insan geçmişteki başarısızlıklardan dolayı hükümetin ne yapacağını merak ediyordu. Ancak yaşananlar hükümetin afetlere nasıl hazırlanacağını öğrendiğini gösteriyor.” şeklinde yorumladı.

FEMA’nın başarısı ABD basınında da geniş yer buldu. Birçok basın organı 7 yıl önceki Katrina Kasırgası’na nazaran kurumun çok başarılı bir çalışma ortaya koyduğunu yazdı.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın