63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemFethiye’de kaçak yapılar yıkılıyor

Fethiye’de kaçak yapılar yıkılıyor

Muğla’nın Fethiye ilçesinde önceki yıllarda da kaçak yapılarla mücadelesini sürdüren belediye ekipleri Foça Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki binada yıkım gerçekleştirdi.

Fethiye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışmasına Fethiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

İmara aykırı olan söz konusu yapı, daha önce tüm uyarılara rağmen düzeltilmeyince, ekipler alınan yıkım kararını uygulamaya başladı. Fethiye Belediyesi’nin imar planına aykırılıklar ve özellikle de fazla kat çıkılan yapılarla olan mücadelenin süreceği öğrenildi.

3 YILDA, 2 BİN 800 İŞLEM YAPILDI

Sözcü Gazetesi’nin geçen yıl Mart ayında “Yeni imar barışı söylentisi Fethiye’de kaçak yapı furyası başlattı” haberinin ardından Fethiye ve çevresinde 200 civarında inşaat mühürlenmişti.

Yine Sözcü Gazetesi tarafından Kasım 2022’de manşetten verilen “Al sana çatı, ver bana tapu!” başlıklı yazının ardından, Fethiye’nin dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’nin Faralya Mahallesi ile devamındaki Hisar, Kızılcakaya, Kirme ve Alınca bölgeleri ile Kabak Mevkiinde yıkımlara başlanmıştı.

Edinilen bilgiye göre Fethiye’de son 3 yılda, 2 bin 800 kişiye kaçak yapılaşmadan işlem yapıldı. Sözcü’de çıkan haberlerin adlından bölgede lüks bir otel ile birlikte 10’a yakın yer yıkılmıştı. Yapılan açıklamada da yıkımların süreceği belirtilmişti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın