65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineFETÖ Neden Amerika'da Büyüdü ?

FETÖ Neden Amerika’da Büyüdü ?

feto-amerika-neden-buyudu

Nasıl dün FETÖ sarıyorsa etrafını bugün onlar sarıyor, dün FETÖ ne dediyse bugünde onlar aynısını diyor. Adeta yeni FETÖ’larımız oldu. FETÖ Neden Amerika’da Büyüdü ? Mahmut Özdamar yazdı..

FETÖ Neden Amerika’da Büyüdü

Türkiye’de veya İslam aleminde hep bir kolaycılık vardır. Bir sorun veya sıkıntı olunca İsrail veya Amerika deyip olayı geçiştiriyoruz. Olayın sosyoljik, ekonomik, kültürel sorunlarına bakmadan bu şekilde sorunu halletmiş oluyoruz. Bunu artık yaşadığımız her olayda çok kolay bir şekilde yapar olduk. Hatta bir dönem Sayın Abdullah GÜL, Bülent ARINÇ için bile denilmeyen sözler kalmamıştı.

Şimdide FETÖ darbe teşebbüsünde de direk Amerika yaptırdı diyerek yapının uğrattığı maddi manevi erozyonu göz ardı ediyoruz.Oysa bunun daha gerçekçi bir boyutta tartışabilsek ileride oluşacak bir çok tehlikeyi de belki önleyebileceğiz.

1999’da geldiğimiz Amerika’da sahada sadece iki Cemaat vardı. Biri FETÖ, diğeri Süleyman Hilmi Tunalı Hazretlerinin öğrencileri.Toplum dilinde Süleymancılar olarak bilinen grup gelene Kuran öğretir, gelmeyene onlar giderler Kuran öğretmek için ,ille de akıllı olsun zeki olsun gibi bir dertleri olmayan sade ve çok başarılı bir şekilde insanların Kuran’ı Kerim okuması için çalışıyorlardı.

FETÖ Türkiye’de elde ettiği siyasi güç ile yüzlerce öğrencisini Amerika’ya taşıyarak Türkiye toplumu ile irtibat kurdu. Kısa zamanda 53 eyalete imamlar atayıp özellikle Türkiye’lilerin yaşadığı bölgelerde çalmadık kapı bırakmadılar. Heleki ekonomik durumu iyi olan insanların adeda kapısından atıldılar bacalarından girdiler. Amerikan eğitim sisteminin geri zekalıları,hamile kalmış veya suça bulaşmış öğrencileri ayırıp okuttuğu Charter school olayına girip hem Türkiye’den öğretmen getirerek, green card vaadi ile yıllarca bedava çalıştırdırıp bu öğretmenlerin sırtından para kazandığı gibi Türkiye’lilere Amerika’da okullarımız var diyerek himmet topladılar. Düşünsenize Charter schoollar için hem devletden öğrenci başı 700$ aldılar, hem öğretmenleri Green card vaadi ile bedava çalıştırdılar hem de Amerika’da Türkiye’lileri Amerika’da okullarımız var diyerek soydular.Tüm bunuda Allah rızası için yaptıklarını iddia ettiler.Tek taş ve dünya ahiret hepsini kurtartılar.

Türkiye’deki siyasi güç o denli destek verdi ki Amerika’da hiç bir kurum, devlet ile hiçbir şey yapamadı. Bütün grup ve vatandaşlar adeda üvey evlat olmuşken FETÖ biricik evlat olmuştu devletin. Devlet bütün bu süreç boyunca bırakın hiçbir kurumu adeda Diyanet’i bile işlevsiz bırakarak milletin çocukları FETÖ’ya teslim edildi. Zaten toplumu soyma konusunda uzman olan FETÖ bu fırsatı adeda tepe tepe kullandı. Düşünsenize 16 yaşından bu yana Milli Görüş davası için koşturan ben Abdullah GÜL’ün yemeğine girebilmek için FETÖ’un bilmem ne derneğine 500$ vermek zorunda kaldım. Amerika’da hangi devlet büyüğümüz ile görüşecekseniz mutlak FETÖ’ya para bayılacaksınız. Geriye dönüp bakınca bir toplum nasıl olurda bir grupa bu kadar mahkum edilir, anlamak mümkün değil.

Bütün bu soygunlar yapılırken maalesef herkes seyretti. Bazen 17-25’in Cenab-ı Mevlan’ın bir vesile kıldığını düşünüyorum. Düşünsenize kim ses çıkarıyorsa dünyası kararan, her tür zulmü gören bir zulümün karşısında bu olay olmamış olsaydı soygun gasp ve iftiralar devam edecekti.

Şimdi 13 yılın ardından toplumu bir anda başka yöne çevirmek hiç kolay değil. Hepsinden önemlisi FETÖ çalıp,soyduğu millet az buçuk bir şeyler veriyordu. Düzenli olarak kurduğu mütevelli adı altındaki dilenci müfettişlerini toplayıp bir iki dini terim kullanarak motive ediyordu, kendinin yaptığı gasp ve hırsızlığı örtmek için Kutlu doğum programları, piknikler, festivaller yapıyordu (son festivali terör olaylarını gerekçe göstererek iptal etmişler ama gerçek nedeni artık millet gelmez diye yaptılar).

Bugün FETÖ’dan oluşan boşluğu doldurmak için kişiler ve dernekler ortaya çıktı. Birde bu kişiler ve dernekler sanırsınki 17-25 Aralık’dan bir gün sonra Amerika’ya geldiler. Müthiş projeler ile konuşuyorlar. Kim gelirse Devletden, nasıl dün FETÖ sarıyorsa etrafını bugün onlar sarıyor, dün FETÖ ne dediyse bugünde onlar aynısını diyor. Adeta yeni FETÖ’larımız oldu. Projenin biri gidiyor, diğeri geliyor. Hatta dün devlet büyüklerimiz ile yemek yemek için FETÖ’ya verdiğimiz paranın daha yüksek meblağı bugünkü dernekler istiyor. Yani değişen pek bir şey yok Halk için. Kişiler ve isimler değişti desek yeridir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın