68.2 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemFilistinli genç kadını babası dokuz yıl boyunca banyoya kilitledi

Filistinli genç kadını babası dokuz yıl boyunca banyoya kilitledi

Batı Şeria’da babasının dokuz yıl boyunca banyoda kilitli tuttuğu Filistinli kadın polis tarafından kurtarıldı.

Emniyet sözcüsü Adnan Demiri, babasının evlerindeki banyoda kilitli tuttuğu 20 yaşındaki kadının, Cumartesi günü kurtarıldığını ve kadının “acınacak halde” olduğunu söyledi.

Demiri, Arap asıllı İsrail vatandaşı olan 49 yaşındaki babanın tutuklanarak İsrail polisine teslim edildiğini kaydetti.

Polissözcüsü Micky Rosenfeld de kızını fiziksel olarak taciz ettiğinden şüphelenilen babanın, Çarşamba günü mahkemeye çıkarılacağını bildirdi.

Rosenfeld, baba ve kızıyla birlikte yaşamayan annenin de sorgulanmak üzere göz altına alındığı açıkladı.
YAŞADIKLARINI GÖREVLİLERE ANLATTI
Genç kadın, polisler tarafından kurtarıldıktan sonra sosyal yardım görevlilerine yaşadıklarını anlattı.

Azat Maluaç, İsrail basınına yaptığı açıklamada, “Kendisiyle oturup konuştuğumuzda kişiliğinin ne kadar güçlü olduğunu görerek çok şaşırdık” dedi.

Maluaç, genç kadının kendisini kurtarmak için banyoya giren polislerden tatlı bir şeyler istediğini belirterek dokuz yıl boyunca hiç tatlı yemediğini söylediğini ifade etti.

Genç kadın kıyafetlerini banyoda kendi kendine yıkadığını ve dış dünyayla bağlantısının sadece babasının kendisine verdiği bir radyo olduğunu söyledi.

Babanın kızını “aile içi bir tartışma” dolayısıyla hapsettiği ancak dövmediği ifade edildi.

BABASI ‘İSTERSEN İNTİHAR ET’ DEMİŞ
İfadesinde, babasının kendisini her gece saat 1 ile 4 arasında banyodan çıkararak evi temizlettiğini de anlatan genç kadınla ilgili olarak Maluaç, “Hapis tutulduğu süre boyunca hiç doktor görmemiş. Hasta olduğu zaman bile… Hatta babası isterse intihar bile edebileceğini söylemiş” dedi.

Maluaç, “Serbest bıraktığımızda ağlamaya başladı ve annesini sordu. Annesini arayınca hemen geldi ve kızını kucaklayarak sakinleştirdi” dedi.

Genç kadının anne-babasının yıllar önce boşandığı ve babanın annenin kızını görmesine engel olduğu da ifade edildi. Babanın boşandıktan sonra yeniden evlendiği ve kızını da o sırada banyoya kapattığı bildirildi.

Maluaç, babanın “yeni” ailesinin genç kadının banyoda tutulduğundan haberdar olduğunu ancak yetkililere bilgi vermediğini söyledi.

Genç kadın serbest kaldıktan sonra, “Kurtulduğumda bana Filistinli tutukluların serbest bırakılmasını hatırlattılar. Ben de kendimi onlardan biri gibi hissediyorum” dedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,117BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın