67.9 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaAlaturka OnlineGaro Paylan AKP'nin Gizli Planını Açıkladı: Whatsapp, Twitter, Facebook ve Instagram Kapatılabilir!

Garo Paylan AKP’nin Gizli Planını Açıkladı: Whatsapp, Twitter, Facebook ve Instagram Kapatılabilir!

Garo Paylan AKP’nin Gizli Planını Açıkladı: Whatsapp, Twitter, Facebook ve Instagram Kapatılabilir!

Garo Paylan AKP’nin Gizli Planını Açıkladı! Whatsapp, Twitter, Facebook ve Instagram Kapatılabilir!

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Salgının Yeni Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde konuştu.

Garo Paylan “Ücretsiz izin kabul edilemez” dedi. Çay ve simit hesabı yapan Paylan şöyle dedi:

“İşçinin herhangi bir rızası olmadan işverenlere işçilerini istediği gibi ücretsiz izne çıkarmasını öngörüyorsunuz, istedikleri gibi, keyfiyetle ve bunun sonucunda işçiye ne vadediyorsunuz?

İşsizlik Sigortası Fonu’ndan 1.170 TL bir sefalet maaşı. Günde 39 TL. 1 öğünde 13 TL vadediyorsunuz. 1 öğünde 13 TL’yle 4 kişilik bir aile ne yiyebilir? Simit hesabı yapın istiyorsanız Sayın Cumhurbaşkanının. 4 kişilik bir ailenin 1 öğündeki simit hesabı 25 TL. Siz 4 kişilik bir aileye simit ve çay dahi vadetmiyorsunuz. İşte, Cumhurbaşkanının yirmi yıl önce söylediği durumun yarısını bile vadetmeyen, bu zor günlerde bir sefalet maaşını, bir açlık maaşını vadediyorsunuz; bu, kabul edilemez. Vatandaşlarımız 1.170 TL’yle simit bile alamıyorlar çocuklarına”

Garo Paylan iktidarın salgın dönemini fırsata çevirmeye çalıştığına dikkat çekerek “Whatsapp , Facebook , Twitter ve İnstagram’ı kapatacak bir düzenleme ile karşımıza çıktılar. Yaptığımız muhalefet ile bu madde çekildi ama biz niyeti görmüş olduk. Cumhurbaşkanı Whatsapp’ı Twitter’ı Facebook’ı kapatmak istiyor. Onun sarayının whatsapp’ına mahkum olalım istiyor. Şimdiden bu düzenleme çekildi. Ama malesef yeterli kamuoyu basıncı olmazsa ilk fırsatta bunu yeniden deneyecektir” diye konuştu.

Garo Paylan Kimdir?

Garo PAYLAN

Malatya – 1972, Avedis, Sirarpi.

Ekonomist; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.
Ermeni okullarında yöneticilik yaptı. Ana dili temelli çok dilli eğitim alanında çalışmalar yürüttü. Halkların Demokratik Partisinin Kurucu Üyesidir. HDP’de 2 dönem Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısıdır.

25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi.
Paylan, iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde İspanyolca bilmektedir.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,523BeğenenlerBeğen
16,118TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın