64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineHollywood'dan haberler.. İyiler, hayal kırıklığı yaratanlar..

Hollywood’dan haberler.. İyiler, hayal kırıklığı yaratanlar..

Bir haftadır Amerika’nın sağ tarafını felç eden Sandy Kasırgası’nın film endistrisine maliyeti de çok büyük oldu. 

Kasırga’nın şiddetinin azalmasıyla birlikte sinema salonlarına hücum eden Amerika’lılar, özellikle video oyunu temasıyla bir ilk olan, ve gösterildiği 3,752 sinema salonunda toplam 49.1 milyon dolar hasılat yapan “Wreck-it Ralph” filmine büyük ilgi gösterdiler. 

Wreck-it Ralph, 165 milyon dolarlık bütçesiyle, ilk hafta hasılatında, Pixar filmleri hariç, Disney’in rekorunu kırdı. Bu rekor daha önce, 48.8 milyon dolarlık ilk hafta hasılatıyla 2010 yılı yapımı “Tangled” filmine aitti. 

Gelirinin tümünü animasyondan elde eden bir şirket için 2010 yılında “Tangled”ın yaptığının inanılmazı başarmak olduğunu söyleyen Disney Film Dağıtım Şirketleri’nin başkan yardımcısı Dave Hollins, Tangled’dan sonra Wreck-it Ralph’ın başarı çıtasını daha yukarıya çektiğini ve bundan gurur duyduklarını söyledi. Bu tür animasyonlardaki başarıya giden yolun aile ve yetişkinlere ulaşmak olduğunu söyleyen Hollins, bu işi de en iyi yapan şirketin Disney olduğunun altını çizdi. 

Sinema salonlarında aradığını bulan bir başka film ise Danzel Washington’un başrolünü oynadığı “Flight” filmiydi. Gösterildiği 1,884 sinema salonundan 25 milyon dolar hasılat çıkartan film Paramount Film Şirketi yöneticilerinin yüzünü güldürdü ve Paramount Pazarlama ve Dağıtım Şirketleri başkanı Megan Collins tarafından İlerleyen günlerde daha çok salonda gösterime gireceği açıklandı. 

Kendisinin de birçok sinema izleyicisi gibi “James Bond – Skyfall” filmini beklediğini söyleyen Collins, ilk başlarda “Flight” filmini Skyfall’un ardından, ikinci hafta çıkarmayı düşündüklerini, fakat kendi filmlerine de olan inanç ve güvenden ötürü böyle bir karar aldıklarını açıkladı. İki filminde güçlü olduğunu ve Skyfall filminin de en az kendi filmleri kadar iyi olduğuna inandığını söyleyen Collins, iki filmin izleyici profilinin de aynı olduğunu, ve bunun iki film için de pozitif olacağına inandığını söyledi. 

Geçen haftanın gişe şampiyonu, Ben Affleck imzalı “Argo”, 10.2 milyon dolar daha yaparak, toplamda 75.8 milyon dolar hasılat elde etti. 

Quentin Tarantino imzalı “The Man with the İron Fists” filmi ise ilk hafta gösterildiği 1,868 salonda 8.2 milyon dolarlık hasılat ile hayal kırıklığı yarattı. İlerleyen haftalarda çıkışa geçeceği tahmin edilen filmin, izleyici sayısında ne gibi bir artış olacağı merakla bekleniyor. 

Liam Neeson’un başrolünde oynadığı, İstanbul sokaklarında geçen “Taken 2” ise, hala gücünü koruyor. Geçtiğimiz hafta 6 milyon dolar daha yapan film Amerika genelinde 125.6 milyon dolar, dünya çapında ise 343.4 milyon dolar hasılat ile yukarıları zorluyor. 

Burak Yarkent / Hollywood
burak@alaturkaonline.com

Burak Yarkent
Burak Yarkenthttps://www.AlaturkaOnline.com
Alaturka Online Genel Yayın Yönetmeni

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın