60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaGelin Uganda’yı gözlerinizle görün

Gelin Uganda’yı gözlerinizle görün

Uganda Başbakanı Amama Mbabazi dün, Jason Russell’ın yönetmenliği yaptığı “Kony 2012” videosuna videoyla cevap verdi.

Dün öğlen itibariyle sadece 127 kez izlenen videoda Başbakan, “Kony 2012”, ülkenin çatışmada olduğuna dair yanlış bir izlenim yaratıyor. Barış ve istikrar içindeyiz” dedi. Başbakan, Angelina Jolie, George Clooney, Justin Bieber, Lady Gaga gibi ünlülere seslenerek “Gelin Uganda’yı kendi gözlerinizle görün. Videoda tarif edilenden farklı bir yer bulacaksınız” dedi.

UGANDA’nın kuzeyinde 1987’de kurulan ve başta çocuklar olmak üzere onbinlerce kişinin ölümünden, kaçırılmasından veya uzuvları kesilerek yaralanmasından sorumlu tutulan aşırı dinci Protestan terör örgütü “Tanrı’nın Direniş Ordusu” (Lord Resistance Army-LRA), Hıristiyan militan Joseph Kony’nin kontrolünde. Uganda dışında Kongo ve Güney Sudan’ı da terörize eden Kony’nin yakalanması için ABD bölgeye asker göndermişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın