77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaGezi protestosu Erdoğan’a başkaldırı

Gezi protestosu Erdoğan’a başkaldırı

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin en etkin isimlerinden olan Arizona Senatörü John McCain, Brookings Insitute adlı düşünce kuruluşunda verdiği konferansın soru-cevap bölümünde Gezi Parkı meselesine de değindi.

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk halkının birçoğunun gözünde, bir başbakandan ziyade diktatör gibi görüldüğünü” savunan McCain, özetle şunları söyledi: “Arap Baharı’nın meydana geldiği diğer bölgelerin aksine, böyle bir gelişmenin Türkiye’de olmasını hiç kimse beklemiyordu.

Bence bu olaylar, Erdoğan’ın, çok modern bir ulusu ve demokrasiyi, alkol sınırlamaları, İslami yönelimli okullar gibi, attığı birçok adımlarla halkın istemediği bir yöne zorlamaya çalışmasına karşı bir başkaldırıydı”.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın