60.2 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerGündemGizlice kayda alınıp ceza yazılan taksici: Bu hiç etik değil

Gizlice kayda alınıp ceza yazılan taksici: Bu hiç etik değil

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri, Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi’nde yayalara yol vermeyen sürücülere yönelik denetim yaptı. Denetime drone ile de destek verildi.

Yayalara öncelik vermediği tespit edilen 7 sürücüye kişi başı bin 979 lira olmak üzere toplamda 12 bin 453 lira ceza yazıldı. Cezaya itiraz eden sürücüler drone görüntülerini izledikten sonra tutanağı imzaladı.

“YUKARIDAN GÖRÜNTÜ ALMAKLA CEZA YAZILMAZ”

Denetimlerde ceza kesilen bir taksinin şoförü yayaya yol verdiğini söyleyerek yazılan cezaya itiraz etti. Polis ekipleri drone görüntülerinin olduğunu, bakabileceğini söyledi.

Taksi şoförü “Görüntüyü görmek istiyorum. Bu yaptığınız hiç etik değil, taksicilere yaptığınız zulümden başka bir şey değil. Tamam bizde de çürük elmalar var, yok değil. Arkadan fotoğraf çekmekle, yukarıdan görüntü almakla ceza yazılmaz. Bu etik değil” dedi.

“YAYA GEÇİDİNİ GÖRDÜM DE YAYA YOKTU”

Ceza kesilen başka bir taksi şoförü ise basın mensuplarına “yaya geçidini gördüm ama yaya yoktu” diye cevap verdi. Daha sonra drone görüntülülerini izleyen taksi şoförü ‘kural ihlali yapmışım cezam neyse öderim’ diyerek denetim noktasından ayrıldı. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın