64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineGurbette Bir Bayram Yaşamak

Gurbette Bir Bayram Yaşamak

Gurbette Bayram

Gurbette Bir Bayram Yaşamak.Gurbette bayram zordur derler. Gerçekten zordur. Mahmut Ekenel yazdı.

Gurbette Bir Bayram Yaşamak

Gurbette bayram zordur derler. Gerçekten zordur. Bayram sabahı güneşin ilk ışıklarıyla beraber gözlerinizi açtığınızda ailenizden çok ama çok uzaklarda olduğunuz aklınıza geliverir birden. Yani buruk başlar her bayram bizler için. Ama eğer Los Angeles gibi bir şehirde yaşıyorsanız, asıl zorluk bayram kutlamalarının hızına yetişebilmektir.

Bu bayramda da birçok aktivite olacak. Dört ayrı mekanda bayram namazı olacak Los Angeles’li Türkler için. Bayram namazından hemen sonra da verilecek mükemmel bayram kahvaltıları bekliyor bizleri. Yüzlere neşe gelecek, kucaklaşılacak, hediyeler verilecek, çocuklar gülen gözlerinden öpülecek.

Los Angeles’li Türkler bayram sabahının tadını çıkaracak. Ramazan Bayramından hemen sonraki cuma akşamı bütün Los Angeles’li Türkler bir akşam yemeğinde bir araya gelecekler. LATAA derneği organize edecek, Türkler bayramlaşacak, eğlenceli bir akşam yaşayacak, leziz mi leziz bir yemeğin tadına bakacak. İlk cumartesi günü iki tane bayram pikniğimiz olacak. Hem Ramazan bayramını kutlayacağız, hem de 30 Ağustos Zafer bayramını. İlk önce VATAN derneğinin bayanları köfte pişirmedeki hünerlerini gösterecekler. Aynı günün akşamı da Orange ilçesinde buluşacağız OCTAA derneği çatısı altında. Laguna Kumsalının nezih bir parkında. Hem eğleneceğiz, hem de Pasifik okyanusunun kenarında harika bir yemeği paylaşacağız. Eğer kumsal yerine bir konser isterseniz o da var; aynı akşam Anaheim ilçesinde Fatih Kısaparmak konseri ile coşacak Türkler.

Ne güzel bir mutluluk böyle önemli günlerde bizleri yalnız bırakmayan Türk derneklerine sahip olmak; ne güzel bir mutluluk bu derneklerin güzel insanlarıyla harika bir Ramazan bayramı yaşamak; ne güzel bir mutluluk Ramazan Bayramında Türklerin aktivitelerinin hızına yetişememek; ve en önemlisi, ne güzel bir mutluluk gurbette iken kendimizi vatanımızda gibi hissetmek. Hepinizin bayramını kutlarım.

Mahmut Ekenel / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın