64.3 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineHastaneden görüntü sızdı: İyi başlamıştık ama umre mahvetti, söylendiği gibi 100 değil...

Hastaneden görüntü sızdı: İyi başlamıştık ama umre mahvetti, söylendiği gibi 100 değil vaka sayısı 1000’lerde !

Hastaneden görüntü sızdı: İyi başlamıştık ama umre mahvetti, söylendiği gibi 100 değil vaka sayısı 1000’lerde !

Hastaneden görüntü sızdı: İyi başlamıştık ama umre mahvetti, söylendiği gibi 100 değil vaka sayısı 1000’lerde !

İstanbul’da bir hastanede çekilen görüntülerde konuşan bir doktorun itirafları Türkiye’de koronavirüs salgınında bilinenden daha fazla vaka olduğunu gözler önüne serdi.

Bir hastanede sağlık çalışanlarına verilen brifing sırasında gizli şekilde çekildiği görülen görüntülerde hastane yetkilisinin orada çalışan doktor ve hemşirelere Türkiye’de gelinen son durumu aktardığı görülüyor.

Karşısındaki sağlıkçıları bilgilendiren kişi “aslında en başta sıkı başladık ama umre işi mahvetti” sözleri dikkat çekerken şu an vaka sayısının 100 değil binlerde olduğunu söylüyor.

İstabul’daki durumun çok ciddi olduğunu aktaran kişi “İstanbul ve Ankara çok fena Kayseri’de üçü de umreden gelme vaka var” diyor.

Konuşmanın görüntülere yansıyan kısmının tamamı şu şekilde:

“Kendinizi nasıl güvende hissedecekseniz öyle davranın ama malzemeleri çok dikkatli kullanmamız lazım çünkü görünüşe göre kötü başladık ve nasıl gideceğini bilmiyoruz. İtalya olmamayı umut ediyoruz. Aslında baya bir kontrollü gidiliyordu ama Umre işi mahvetti. Artık binlerle konuşabilirz vaka sayısını. Binleri bulmaya başladı çünkü vakalar. Söylendiği gibi öyle yüzlerde falan değiliz artık.

İstanbul çok fena, Ankara da fena başladı. Doğuda da var. Van’da da var. Kayseri’de var. Yurtdışından gelenler var. Önce kendimizi koruyacağız. Servilerde çalışacak olanlar için söylüyorum onların N95 tipi maske takmasına gerek yok ancak ne zaman ki hastaya aspirasyon gerekir o zaman…”

https://alaturkaonline.com/ankara-universitesinden-sosyal-medyadaki-video-hakkinda-aciklama/

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,137BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın