55.9 F
Los Angeles
30 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaHillary Clinton Twitter’a girdi

Hillary Clinton Twitter’a girdi

twitterdan-calisanlara-uyari-butonu_26032013154550ABD’de herkesin 2016’da Demokratların başkan adaylığına soyunup soyunmayacağını merak ettiği Hillary Clinton da Twitter’da hesap açtı.

Birkaç saat içinde 200 bine yakın takipçi edinen Clinton, ilk mesajında da Twitter hesabını açmasına ilham veren iletişim danışmanı Adam Smith ve blogger Stacy Lambe’ye teşekkür edip, “Buradan sonrasını ben hallederim” dedi. Clinton’ın ilk mesajı ilk üç saat içinde 6 bin kez retweet edildi. Kocası eski başkan Bill Clinton, kızı Chelsea Clinton ve aile vakıfları Clinton Global ile Clinton Vakfı’nın kurumsal mesajlarını takip eden Hillary Clinton’ın hesabının en dikkat çekici kısmı ise kendini tanımladığı bölüm oldu. Hillary, adresini New York olarak yazıp sıfatlarını şöyle sıraladı: “Eş, anne, avukat, kadın ve çocuk hakları savunucusu, FLOAR (Arkansas’ın first lady’si, kocası valiyken), FLOTUS (First Lady, kocası başkanken), Senatör, Dışişleri Bakanı, yazar, köpek sahibi, saç ikonu, takım elbise meraklısı, cam tavan delicisi (kadınların yükselmesine mani olduğuna inanılan cam tavan kavramına gönderme).”

Clinton, sıfatlarının en sonuna ise TBD (daha sonra belirlenecek) notu koyarak, başkan aday adaylığı için yine bir işaret verdi. Hillary’nin ilk tweet’inden sonra “Clinton2016” hashtag’i ülkenin trend konu başlıklarından biri oldu.

Clinton’ın profil fotoğrafı. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,097BeğenenlerBeğen
16,038TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın