64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerHisarcıklıoğu Ve Babacan Los Angeles’ta Türkiye’yi Anlattı

Hisarcıklıoğu Ve Babacan Los Angeles’ta Türkiye’yi Anlattı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB üyeleri ile birlikte Los Angeles’ta UCLA Üniversitesi Anderson İşletme Fakültesi’nde Amerikalı öğrencilerin sorularını cevapladı.

TOBB organizasyonda Los Angeles’te UCLA Üniversitesi UCLA Global Yönetim Merkezi’nde düzenlenen söyleşide, 30 yıl önce, Türkiye’nin sadece 3 milyar dolar ihracatının olduğunu söyleyen TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, özel sektör yatırımları hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin birkaç sektörde başarı hikayesi olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin turizmde dünyanın 6. Büyük destinasyonu olduğunu belirtti. Türk inşaat sektörünün başarılarını anlatan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’deki ekonomik reformları anlattı.

ucla rifat hisarciklioglu 2

Konuşmasında Türkiye’deki ekonomik reformlara değinen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AB üyeliği konusunda ise son 10 yılda bir çok politikanın geliştirildiğini ifade etti, ekonomik reformların yapıldığını söyledi. Türkiye’nin ekonomik başarısından bahsederken demokrasi ve özgürlük alanında atılan adımların bu alanda yaptığı katkının yadsınamaz olduğuna dikkat çeken Babacan, ülkede yaşanan sosyal dönüşüm sürecinden örnekler vererek, Türkiye’de 300’den fazla televizyon kanalı, bin 100’ün üzerinde radyo istasyonu ve binlerce gazete bulunduğunun altını çizerek, Türkiye’nin internet erişimi ve sosyal medya kullanımında da en yüksek rakama sahip olan ülkeler arasında olduğunu açıkladı.

ucla rifat hisarciklioglu

2009 krizinden Türkiye’de hiçbir bankanın etkilenmediğini söyleyen Babacan, “Krizden önce aldığımız önlemlerin önemi kadar kriz süresince aldığımız önlemler de önemliydi” açıklamasını yaptı. Amerika ve Türkiye’nin iki müttefik ve bir çok konuda partner olduğunu ifade eden Babacan, öğrencilerin Türkiye’nin AB süreci ile ilgili sorularına cevap verdi. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın