64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineİBB 8 Milyon Liraya Fatih'in Portresini Aldı! Halk Buna Ne Diyor?

İBB 8 Milyon Liraya Fatih’in Portresini Aldı! Halk Buna Ne Diyor?

İBB 8 Milyon Liraya Fatih’in Portresini Aldı! Halk Buna Ne Diyor?

İBB 8 Milyon Liraya Fatih’in Portresini Aldı! Halk Buna Ne Diyor? Fatih Sultan Mehmet’in portresini İBB satın aldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da açık artırma ile satışa çıkarılan, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet’in ünlü portresini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aldı.İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet’in üç ünlü portresinden birisi olan tablo bugün Londra’da açık artırmayla satışa çıkarıldı. Açık artırmada tabloyu alan kurum İBB oldu.

Tablo için 970 bin sterlin (8 milyon lira) ödeneceği öğrenildi. Satın alımı Twitter hesabından duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şöyle dedi: “Londra’da açık artırma ile satılan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın günümüze kadar gelebilmiş üç orijinal portresinden biri olan, İtalyan ressam Gentile Bellini’nin atölyesinden 15. yüzyılda çıktığı tahmin edilen yağlıboya tabloyu İBB olarak satın aldık.” “Sultan 2. Mehmet, mevki sahibi genç ile birlikte” isimli portrenin tarihi 1479 yılına uzanıyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın