68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemİçişleri Bakanı Yerlikaya, Süleyman Soylu’dan görevi devraldı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Süleyman Soylu’dan görevi devraldı


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakanlıkta düzenlenen törenle Süleyman Soylu’dan görevi devraldı. Soylu, Türkiye’nin son 21 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok önemli mesafeler kat ettiğini belirterek;

“Nihayetinde geçtiğimiz pazar gününü tamamladığımız seçimle birlikte Türkiye Yüzyılına Allah’a çok şükür güçlü bir adım attık. Allah bizlere de önce Çalışma Bakanı olarak, sonra da 7 yıl boyunca İçişleri Bakanı olarak bu sürece dahil olmayı, Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte çalışmayı ve bu aziz millete hizmet etmeyi nasip etti.

Bizler görevde olduğumuz süreç içerisinde tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın bize bahşettiği bu fırsatın ve onurun gereğini hakkıyla yerine getirebilmek için Cenabıhakkın ve aziz milletimizin rızasına nail olabilmek için elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyduk. Şimdi de inşallah sorumluluğu ağır ama bir o kadar da onurlu olan bu emaneti yetkinliğinden müsterih olduğunuz mesai arkadaşımıza teslim ediyoruz” dedi.

YERLİKAYA: AŞK İLE ÇALIŞACAĞIZ

Bakan Ali Yerlikaya da Soyluya teşekkür ederek, “Hizmet bayrağını sizden devralmak bizim için bir onur. Edirne’den Hakkari’ye, Sinop’tan Hatay’a şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde 85 milyon insanımızı huzur ve güven içinde yaşatmak, bölünmez bütünlüğü muhafaza etmek varlık sebebimizdir. Mavi vatanımızın her bir damlası bize emanet. Milletimizin her bir ferdi bize emanet. Biz milletimizin emrindeyiz. Görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Temel referansımız hukuk ve insan haklarıdır. Bundan taviz verilmeyecektir. Tüm suçlarla mücadelemiz sürecek. Deprem bölgesindeki tüm yaralarımızı yine hep birlikte saracağız. Kardeşlik seferberliğimiz Türkiye Yüzyılına damgasını vuracak. Tüm bunları yaparken de tek amacımız, nihai gayemiz rızayı ilahidir, Allah rızasıdır ve aziz milletimizin hayır dualarını almaktır.

Çıktığımız bu yolda Cenabıhak bizi emanete layık kılsın. Ve yürekten diyorum ki; aşkla çalışan yorulmazmış. Bizler de aşk ile çalışacağız ve Allahın izniyle de yorulmak bilmeyeceğiz ve bunu da hep birlikte el birliğiyle yapacağız” diye konuştu. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın