61.1 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaA-DunyaiKaragöz ! Karagöz ve Hacivat artık iPhone ve Android telefonlarda

iKaragöz ! Karagöz ve Hacivat artık iPhone ve Android telefonlarda

Kültürümüzün kilometre taşlarından olan Karagöz ve Hacivat, Hollandada bulunan bir Türk firması tarafından uygulama olarak Apple ve Android işletim sistemli telefonlara girdi.

Anakule Studios’un geliştirdiği iKaragöz uygulaması, karanlık bir perde önünde iPhone veya iPad gibi cihazları kullanarak geleneksel gölge oyunu karakterleriyle kendi gösteri sahnenizi oluşturmanızı sağlıyor.

iKaragöz dünyanın ilk dijital kukla oyun gösterisi olmasının yanı sıra en kolay animasyon yapabilme imkanına da sahip.
iKaragöz adlı uygulamayı telefonuna indirenler, ister tek başlarına, ister karşılıklı olarak tıpkı kukla oynatır gibi telefonu sallayarak kuklaların hareket etmesini sağlıyabiliyor. Oynanan kukla gösterisi istendiği takdirde kaydedilerek internette paylaşılabiliyor.
Anakule Studios, oldukça eğlenceli bir fikri hayata geçirdikleri bu uygulamanın Çin, Hint, Tayland ve Endonezya kültürlerinde yer alan gölge oyunu karakterlerini de içine alan sürümlerini piyasayada sürmüş bulunuyor.

Gölge oyunlarının dışında Anakule, sevdiğimiz mazideki yada gündemin önemli karakterlerini, dijital kukla uygulamalara çevirmeyi planlıyor. Tanıdığımız komedi sanatçılarından, müzik, filim, spor, hatta politika alanındaki  karakterler, ölümsüz Karagöz gibi sevenleriyle buluşturmayı planlıyor.

Anakule yazılım firmasının yetkilileri, “iKaragöz” uygulamasının apple store ve android marketten ücretsiz demo versiyonlarının indirilebileceğini bildirdi.
iKaragoz App hakkında bilgi ve gelişmeleri www.iKaragoz.com ‘dan takip edebilirsiniz

Alaturkaonline / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın