63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaİki yıl nezarette unutuldu

İki yıl nezarette unutuldu

ABD’nin New Mexico eyaletinde 2005 yılında alkollü araç kullanmaktan gözaltına alınan Stephen Slevin, avukat tutmasına izin verilmeden iki yıl boyunca hapis yattı. 2007’de özgürlüğüne kavuşan Slevin’e dün 22 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi.

Dona Ana bölgesinde Ağustos 2005’te gözaltına alınan 58 yaşındaki Slevin, Mayıs 2007’ye kadar küçük bir hücrede tutuldu. 22 ay boyunca gardiyanların ilgilenmediği, saçı sakalı birbirine karışan Slevin’in dünyailebağlantısı kesildi.

Avukat tutmasına izin verilmeyen Slevin, CNN televizyonuna, “Gardiyanlar her gün yanımdan geçip gitti ve çürümemi izledi” dedi. Neredeyse iki yılın ardından serbest bırakılan Slevin, soluğu mahkemede aldı.

DİŞİNİ KENDİ ELİYLE ÇEKTİ
Kendisiyle hiç ilgilenilmediğini, sağlık ihtiyaçlarının karşılanmadığını anlatan Slevin, bir keresinde dişçiye gitmesine izin verilmediği için dişini kendi eliyle çekmek zorunda kaldığını söyledi.

Sante Fe bölge mahkemesi, travma sonrası stres bozukluğuyaşayan ve depresyon hapları kullanan Slevin’e, 22 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Slevin böylece, ABD’de bir insan hakları davasında en yüksek tazminata hak kazanan kişi oldu.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın