65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemİngiliz tarihine geçen erkek dadı

İngiliz tarihine geçen erkek dadı

Michael Kenny isimli genç, 48 kız öğrenci ile aynı sınıfı 4 yıl paylaşıp üniversite düzeyinde “dadı” diploması olan ilk İngiliz olacak.

İngiltere’nin Bath kentindeki dünyaca ünlü dadılık okulu Norland Kolej, üniversite düzeyinde diploma vereceği ilk erkek dadısına kapılarını açtı.

120 yıllık kolejin yeni üyesi Michael Kenny, profesyonel dadı olmak uğruna 4 yıl boyunca 48 kız öğrenci ile aynı sınıfta okuyup 35 bin 660 sterlin ödeyecek.

Okul yönetiminin özel üniforma diktirdiği 18 yaşındaki Michael,sınıf arkadaşı 48 kızın açık krem renkte geleneksel elbise giyip kahverengi şapka taktığı okulda, hayalini kurduğu diplomaya ulaşmak için bej pantolon ve krem renkte gömlek üzerine yünlü kahverengi ceket giyecek.

49 KİŞİLİK SINIFTAKİ TEK ERKEK / FOTO GALERİ

HAYALİ “ÜNLÜLERİN DADISI” OLMAK

Kursu bitirdikten sonar 18 binle başlayıp 45 bin sterline varan maaşla çalışma hayalleri kuran Kenny, “Norlanders” olarak bilinen kolejin mezunları arasında yer alıp, kraliyet üyeleri ve ünlülerin tercih ettikleri “dadılar” listesinde yerini almayı umuyor.

Uganda’da bulunan ailesinin yanında engelli ve kimsesiz çocuklara matematik ve İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra dadı olma kararı veren Michael, “Çocuklarla çalışmak istiyorum çünkü onları daha iyi anlıyorum ve onlarla daha iyi geçiniyorum” dedi.

Arkadaşlarının sayısız şakaların maruz kalan Michael’ı sınıf arkadaşları ise sıcak bir şekilde karşıladı. Kız öğrencilerden biri daha fazla erkeğin başvurmasını ümit ettiğini belirterek “Aileler erkek dadıya iş vermekten korkmamalılar. Bu yüzyılda böyle konular konuşulmamalı” dedi.

Emily Ward tarafından 1892 yılında kurulan dadılık kolejinde okuyan kızlar, daha sonra “Norland Hemşireleri” ismini alıp şık kıyafetleriyle ün yaptı.

Kenny’in hikayesi, akıllara ABD’li aktör Vin Diesel’in başrolünü oynadığı “Komando Dadı” (The Pacifier) filmini getirdi. 2005 yapımı komedi-macera türü filmde, Diesel, hükümet için çalışan babaları öldürülen beş çocuğa bakıcılık yapmakla görevlendirilen bir komandoyu canlandırmıştı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın