63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerGündemİngiltere'de su yasağı başlıyor

İngiltere’de su yasağı başlıyor

İngiltere’de son iki yılda yaşanan kuraklık nedeniyle ülke genelinde su kullanımı bugünden itibaren sınırlandırılıyor.

20 milyondan fazla kişiyi etkileyecek sınırlandırmayla bahçe sulama ve dış mekanların yıkanması yasaklanırken vatandaşlar gereksiz su kullanmamaları konusunda uyarıldı. BBC’nin haberine göre gelecek yıla kadar sürmesi beklenen sınırlandırmanın temmuz ayında yapılacak 2012 Olimpiyatları’nı etkilemesinden de endişe ediliyor.

Hükümet ise vatandaşları su kullanımı konusunda tasarruflu olmaya çağırdı. İngiltere’deki su sağlayan firmalar özellikle son iki kış yaşanan kuraklığın ardından bu sınırlandırmanın gerekli olduğunu vurgularken tüketicilerden de su kullanımını konusunda mümkün olduğu kadar tasarruflu olmalarını istedi. Hükümet ve su firmaları vatandaşlara duş sürelerini kısa tutmalarını, bahçelerini kullandıkları sularla sulamalarını ve taze yiyecekleri çeşme yerine kasenin içinde yıkamalarını istedi. Yasağa uymayanlar bin sterline (yaklaşık 3 bin TL) varan para cezasına çarptırılacak. Su tasarrufu nedeniyle başkent Londra’nın tarihi meydanlarından Trafalgar Meydanı’ndaki su fıskiyesi dahil olmak üzere çok sayıdaki fıskiye yaz boyunca çalıştırılmayacak.

Özellikle ülkenin güney ve doğusunda etkili olan kurakLIK dolayısıyla barajlarda su seviyesi 1976’dan bu yana ilk kez en az seviyeyi indi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,096BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın