67.9 F
Los Angeles
8 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemİngiltere'de Türk gencine müebbet hapis

İngiltere’de Türk gencine müebbet hapis

İngiltere’de yaşayan 15 yaşındaki Türk genci Mustafa Gürpınar, Leroy James adlı akranını öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

Olay sırasında 14 yaşında olan Gürpınar, yine 14 yaşında olan James’i önceden ayarlanan bir kavgada bıçaklayarak öldürmüştü.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yaşanan olayda, Gürpınar ve James Facebook üzerinden atışırlarken, Gürpınar James’i Londra’nın kuzeyinde bulunan Ponders End’de yüz yüze gelmek için meydan okumuştu.

James’in kendisinden daha iyi ve daha güçlü olduğunu fark eden Gürpınar, cebinden bir bıçak çıkararak rakibine saplamıştı. Olay James’in kız arkadaşının cep telefonuyla çekildiği videoyla kayda geçirilmişti.

Gürpınar geçtiğimiz ay yapılan duruşmada 2’ye karşı 10 oyla cinayetten, ayrıca silah taşımaktan suçlu bulundu.Gence verilen ömür boyu hapiscezası da bugün açıklandı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,530BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın