60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaİnternette Saadet Zinciri kuran şirketlere dikkat !

İnternette Saadet Zinciri kuran şirketlere dikkat !

Internette Saadet Zinciri
İnternet üzerinden zenginlik vaat eden web sitelerinin ardı arkası kesilmiyor.

Sahtekar şirketler  üyelik için 350 dolar  civarı alıyor, yeni üyeler kazandırana ayda 30 bin dolar gelir vaat ediyor.

‘Titan’ benzeri saadet zinciri kuran ve internet üzerinden para toplayan yabancı şirketlerin hedefinde Türkiye de var.

İnternet aracılığıyla gençleri zengin etme vaadinde bulunan siteler “Titan benzeri bir yapılanma ile Türkiye pazarına giriş yapıyor. Hedef olarak orta gelir seviyesindeki vatandaşları tercih eden şirket, öne sürdükleri vaatleri ile de sisteme üye dahil etmenin planlarını yapıyor. Bu kapsamda başta İstanbul ve Ankara olmak üzere seminerlere başlayan şirketler katılımcıların kafasında herhangi bir soru işareti bırakmamak için de faaliyetlerinin kanuna uygun olduğuna vurgu yapıyor.

Örnek bir İnternette Saadet Zinciri

İlk etapta 350 dolar karşılığında sisteme giriş yapıyor. Daha sonra ise sadece üyelerin sisteme giriş yapabilmeleri için Kartlar veriyor. Daha sonra ise üye, seyahat, turizm ve internet paketinden oluşan üç seçenekten birini satın alıyor. Bunun için ise kampanya dönemlerini yakından takip etmeleri tavsiye ediliyor. Sisteme dahil olan kişi, teğmen ünvanıyla işe başlatılıyor. Daha sonra üye ettiği iki kişi ile birlikte üsteğmen oluyor ve 200 dolar prim alıyor. Bir ay içinde dört döngü tamamlayıp, üç kişinin üsteğmen olmasını sağlayan bir kişi yarbay olurken, prim miktarı da 300 dolara yükseliyor. Üyeler rütbe atladıkça prim miktarları da aynı oranda artış gösteriyor. Üçüncü döngüde aylık 12 bin dolar olan gelirin, 30 bin dolara kadar yükselebileceği vaat ediliyor.

Saadet Zinciri nedir?

Saadet zinciri, 1990’lı yıllarda ortaya çıkmış bir para kazanma sistemi olan piramit sistemin halk arasındaki ismidir. İngilizce ismi pyramid schemedir.

Klasik çok katlı pazarlama (multi level marketing) sisteminin devşirilmiş bir modeli olarak da adlandırılabilir. Ağ pazarlama veya MLM’nin aksine ortada bir ürün veya hizmet bulunmamaktır. Tamamen para ile para kazanma metodu üzerine kurulmuştur.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın