60.2 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerGündemİpsala ve Kipi Gümrük Kapıları yeniden açıldı

İpsala ve Kipi Gümrük Kapıları yeniden açıldı

Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde çıkan orman yangını nedeniyle bölgede acil durum ilan edildi. 12 yerleşim birimi tedbir amacıyla boşaltıldı.

İpsala Gümrük Kapısı ile Yunanistan tarafındaki Kipi Gümrük Kapısı’nın faaliyetleri de Türkiye ve Yunanistan yetkililerinin görüşmeleri sonucunda, dün akşam geçici olarak durduruldu.

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, gümrük kapılarının tekrar faaliyete geçtiği belirtilerek, “Yunanistan Dedeağaç’ta çıkan yangın sebebiyle geçici olarak faaliyetleri durdurulan İpsala Gümrük Kapımız ve Yunanistan tarafında bulunan Kipi Gümrük Kapısı yeniden hizmet vermeye başlamıştır” denildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Edirne Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da “Yapılan görüşmelerde, Yunanistan’da yangınların devam ettiği, İpsala Sınır Kapımızla bağlantılı otobanın ulaşıma kapalı olduğu, yan yollarla ulaşımın sağlanabileceği ancak yan yolların tekrardan kapanma riskinin devam ettiği bilgisi alınmıştır. Bu nedenle, İpsala Sınır Kapımızdan giriş ve çıkışlar kontrollü bir şekilde yapılabilmektedir” denildi. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın