65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaİşgal protestosunda gözaltına alınanların sayısı 400’e çıktı

İşgal protestosunda gözaltına alınanların sayısı 400’e çıktı

ABD’nin California eyaletindeki 150 bin nüfuslu Oakland kenti, Kasım ayından bu yana görülen en büyük Wall Street karşıtı protesto gösterisine sahne oldu.

“ABD’nin California eyaletindeki 150 bin nüfuslu Oakland kenti, Kasım ayından bu yana görülen en büyük Wall Street karşıtı protesto gösterisine sahne oldu. Cumartesi günü başlayan ve gece boyunca sürerek dün devam eden olaylarda 400’e yakın kişi gözaltına alındı.

Polis, yüzlerce göstericinin Belediye Binası’na girerek binaya zarar veriklerini, elektrik kablolarını kestiklerini ve ABD bayrağı yaktıklarını söyledi. Oakland’da en son yaşanan İşgal hareketi protestosu, Kasım ayında düzenlenmiş ve polisin göstericilere ait kampı kaldırmasıyla sona ermişti.

Belediye Başkanı Jean Quan, göstericileri “polisi tahrik etmek ve şehre zarar vermekle” suçlarken, Ekim ayından bu yana Belediye Binası’nda oluşan zararın 2 milyon doları geçtiğini belirtti. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,151BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın