62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaİsrail'e daha fazla yardım sözü

İsrail’e daha fazla yardım sözü

2012 ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’den aday olmayı planlayan eski Massachusetts Valisi Mitt Romney, Başkan olursa İsrail’e yapılan savunma yardımlarını arttıracağını söyledi.

South Carolina’da bulunan bir Askeri Kolej’de dün dış politika hakkında en geniş konuşmasını yapan Romney, Başkan Obama politikalarının İsrail’i izole ettiğini bildirdi.

“İsrail’le olan müttefikliğimizi onaracağım. Dostlarımız ihtiyaç duydukları anda bizi kaybetmeyecekleri hususunda hiçbir korku yaşamamalılar.”

Romney, Obama’nın görevde kalması halinde 2015’e kadar İsrail’in daha yalnızlaşacağını vurguladı.

Eski Vali, İran’ın da nükleer silah geliştiren ve İsrail için büyük bir tehdit oluşturan bir ülke olduğunu söyleyerek İran konusunda adım atılması gerektiğini belirtti. (USASABAH)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,182BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın