65 F
Los Angeles
30 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaİSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ YİNE AMERİKAYA ÇIKARTMA YAPTI

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ YİNE AMERİKAYA ÇIKARTMA YAPTI

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın TAIK toplantısına katılmak üzere Washington’a geldi.

Dr. Aydın daha önceden ziyaret ettiği ve işbirliği konusunda hem fikir oldukları J Hopkins ve G.Dawn Üniversiteleri ile işbirliği protekolünü onaylayacak.

Bilindiği gibi Mayıs  2011 ‘de New York Mercy College’in Dobbs Ferry’deki ana kampüsünde Mercy College Rektörü Prof. Dr. Kimberly R. Cline ve İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın biraraya gelerek işbirliği anlaşması yapmıştı. Bu anlaşma sonunda Mercy College hızlı bir kararla Türk Amerikan Üniversiteler arası işbirliğini ilerletmek amacıyla  Dr. Mustafa Aydın’ı Üniversitenin Uluslararası İstişare Kurulu Üyeliğine getirmişti.

İstanbul Aydın Üniversitesi Amerika’da çok sayıda tanınmış Üniversitelerle  işbirliği içinde olup en son olarak da California UC Davis Üniversitesiyle her alanda işbirliği anlaşması imzaladı.

İstanbul Üniversitesi Fen Bilimler Enstitüsü Başkanı aynı zamanda İstanbul Fulbright Derneği Başkanı Prof. Dr. Haydar Özpınarı’da yaklaşık bir haftadır Amerikanın değişik Üniversitelerini ziyaret ederek  İstanbul Aydın Üniversitesini tanıtmakta ve Üniversitesine Amerikadan öğretim üyesi takviyesi konusunda girişimlerde bulunuyor.

Amerikadaki  Türk kökenli öğretim üyelerinin İstanbul Aydın Üniversitesinde gerek tam zamanlı gerekse yarı zamanlı olarak çalışma imkanlarının her zaman olduğunu bildiren Prof. Özpınar Amerika’daki öğretim üyelerini Üniversitesinde ders vermeye ve ortak araştırma yapmaya davet ediyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiyenin en büyük Vakıf Üniversitesi olup bu yılda Türkiye`de en fazla tercih edilen Üniversite ünvanını korumuştur. Bu yıl  yaklaşık 5200 öğrenci Üniversiteye kayıt yaptırmıştır.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,153BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın