60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemİşte o anne-oğul

İşte o anne-oğul

Yemen’de okumak için taksi şoförlüğü yapan 18 yaşındaki tıp öğrencisi Zayed Al-Kavs ile annesini kimse tanımıyordu.

Ta ki geçen 15 Ekim’de anne Kavs’ın Arap Baharı protestolarında yaralanan oğlunu bir açık hava hastanesinde kolları arasında sarmalarken çekilen fotoğrafı Dünya Basın Fotoğrafı ödülüne layık görülene kadar. Anne-oğulun Arap Baharı’nın meçhul kahramanları haline gelen tarihi karesi için New York Times gazetesi adına deklanşöre basan İspanyol gazeteci Samuel Aranda, haftabaşı bu kez Yemen’de Ali Abdullah Salih’in 33 yıllık diktatörlüğünü sona erdirecek devlet başkanlığı seçimleri için Yemen’e döndü. Aranda, Yemen Times Gazetesi’ne röportaj veren anne Kavs ve oğlu Zayed ile buluşmayı aklına koymuştu.

Aranda’nın fotoğrafının kahramanlarıyla buluşması hem duygusal hem de resmi oldu. Anne Kavs’ın kendi elleriyle yaptığı kurabiyeler yendikten sonra ailenin yaşlıları Aranda’yı öptü ve ona teşekkür etti.

Oğlunu hastanede bulmuştu

Aranda ziyareti, “Annenin fotoğrafının çekildiğini fark etmemesine şaşırdım, çünkü bana baktığını gayet iyi hatırlıyorum. Fotoğrafı çektiğim camiye yürürken devrimde yaşamın ne kadar zor olduğundan bahsettiler. Anne o gün oğlunun protestolara katılmamasını istemiş ancak uzaktan nişancıların ateş açtığını duyunca hastaneye koşup oğlunu aramış. Onu içeride baygın halde bulmuş. Oğul bir ayda iyileşmiş” diye anlattı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın