77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKapüşon cinayetinde kızdıran tahliye

Kapüşon cinayetinde kızdıran tahliye

ABD’nin Florida eyaletinde Şubat ayında, “kapüşonlu” olmasından şüphelenip Trayvon Martin adlı siyahi genci vuran gönüllü mahalle bekçisi George Zimmerman, 150 bin dolarlık kefaletinin 15 bin dolarını ödeyince tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Pasaportuna el konulan Zimmerman, nerede olduğunu gösteren bir elektronik bilezik de taşıyacak. Meşru müdafaa hakkını kullandığını savunan Zimmerman, mahkemeye kadar bilinmeyen bir yerde kalacak. Zimmeran’ın, 45 gün boyunca tutuklanmaması nedeniyle polis tarafından korunduğu ileri sürülmüş ve ABD çapında protestolar düzenlenmişti. Başkan Barack Obama’nın da devreye girdiği olay, ABD’de ırkçılık tartışmalarını yeniden gündeme getirmişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın