64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaKatia tehlikesi artıyor

Katia tehlikesi artıyor

Atlantik Okyanusu üzerinde güçlenerek ilerleyen Katia kasırgası nedeniyle ABD’de yeni bir doğal felaket endişesi artıyor.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Katia kasırgasının ikinci derece kasırga kategorisine yükseldiğini, ancak ABD’nin doğu kıyılarına yüzlerce kilometre uzaklıkta olduğunu açıkladı.

Henüz Atlantik ortasındaki Bermuda adası civarında olan kasırganın saatteki hızının 165 kilometreye ulaştığı belirtiliyor. Katia’nın hafta başında “büyük” bir kasırgaya dönüşeceği tahmin ediliyor.

ABD’li yetkililer, kasırganın ülkenin doğu kıyılarını etkileyip etkilemeyeceği konusunda bir tahminde bulunmak için erken olduğunu bildirdi. Yetkililer, kasırganın ABD sahillerini doğrudan etkilemese bile, yüksek dalgaların ve akıntıların önümüzdeki birkaç gün içinde kıyı bölgelerinde yaşayanlar için tehdit oluşturabileceğini kaydetti.

Katia, geçen hafta 40’dan fazla kişinin ölümüne neden olan Irene’in yaralarını sarmaya çalışan ABD’de, Haziran ile Kasım ayları arasını kapsayan kasırga mevsiminin ikinci kasırgası olarak nitelendiriliyor. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın